Do 4 grudnia Przedszkole Publiczne nr 8 w Łomży będzie pracowało w trybie zdalnym. Cztery z siedmiu grup poddano kwarantannie, a w izolacji znalazło się siedmiu pracowników. Podobna sytuacja zaistniała w Przedszkolu Publicznym nr 1, którego dyrekcja wystąpiła już do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży z wnioskiem o zaopiniowanie przejścia przedszkola w tryb pracy zdalnej. - Otrzymaliśmy dosłownie przed chwilą informację o tym,że jest zgoda Sanepidu na takie działanie – potwierdził mam po godzinie 15 wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski.
Zajęcia w Przedszkolu Publicznym nr 8 prowadzone są w sposób zdalny z powodu zagrożenia epidemiologicznego - zarządzenie w tej sprawie zostało opublikowane dziś na stronie przedszkola. Na siedem funkcjonujących tam grup, aż cztery zostały poddane kwarantannie. W izolacji znalazło się siedmiu pracowników zajmujących się opieką wychowanków. Tryb pracy zdalnej ma trwać do 4 grudnia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jeden z rodziców miał wysłać swoje dziecko do przedszkola, pomimo tego, że sam przebywał w izolacji.
Podobnie wygląda sytuacja w Przedszkolu Publicznym nr 1. Tam również cztery z siedmiu grup znajdują się w kwarantannie, sześć osób z personelu przebywa na zwolnieniach lekarskich, osiem w kwarantannie i pięć w izolacji domowej. Placówka przechodzi w stan pracy zdalnej.
Jak wygląda sytuacja w innych przedszkolach?
Przedszkole Publiczne nr 1
Przedszkole Publiczne nr 2
Przedszkole Publiczne nr 4
Przedszkole Publiczne nr 5
Przedszkole Publiczne nr 8
Przedszkole Publiczne nr 9
Przedszkole Publiczne nr 10
Przedszkole Publiczne nr 14
Przedszkole Publiczne nr 15
Ogółem: