W dniach 1-3 grudnia Łomżyńskie koszykarki rywalizowały na Mikołajkowym Turnieju Koszykówki w Żyrardowie. Turniej przeznaczony był dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2011. Zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym‘’. Koszykarki z Łomży rozegrały w sumie pięć spotkań i każde z nich wygrały.
Wyniki meczów:
UKS 4 Łomża - AZT UMCS Lublin 66:34
UKS 4 Łomża - UKS Jedynka Lębork 76:35
UKS 4 Łomża - UKS 3 Żyrardów 47:25
UKS 4 Łomża - Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 91:08
UKS 4 Łomża - UKS Ósemka Skierniewice 49:42
Skład drużyny:
Sandra Smaługa kpt.
Wiktoria Dąbkowska
Maja Białomyzy
Laura Nikonowicz
Milena Kuliś
Amelia Zoń
Kamila Kowalska
Wiktoria Alicka
Oliwia Tomasiewcz
Alicja Dardzińska
Alecksandra Sobierańska
Trenerzy:
Michał Piotrowski
Damian Godlewski
Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec turnieju
Wiktoria Dąbkowska
MVP turnieju
Sandra Smaługa
Najlepsza Piątka Turnieju ( ALL STARS)
Milena Kuliś
Najlepsza zawodniczka w zespole UKS 4 Łomża
Laura Nikonowicz
- Turniej w Żyrardowie był doskonałą okazją aby sprawdzić jak prezentują się moje podopieczne na arenie ogólnopolskiej. Mieliśmy okazje zmierzyć się z naprawdę mocnymi zespołami z pięciu różnych województw . Po tych pięciu spotkaniach mogę powiedzieć ,że jestem bardzo dumny z postawy zespołu, dziewczyny w każdym meczu dawały z siebie wszystko na boisku. Grały bardzo dobrze w obronie i były skuteczne w ataku. Jadąc na te zawody liczyłem po cichu na miejsce w pierwszej trójce, jednak nie spodziewałem się ,że w tak mocno obsadzonym turnieju to my wywalczymy złote medale. Sukces ten pokazuje ,że idziemy w dobrą stronę a ciężka praca na treningach przekłada się na świetną grę mojego zespołu’ – komentuje Trener Michał Piotrowski.
źródło: nadesłane