Koszykarki z UKS 4 Łomża rozegrały mecz z drużyną MUKS Piaseczno, który przypieczętował ich mocną pozycję w Lidze Mazowieckiej U13 K. Już przed tym spotkaniem wiedziały, że znajdują na I miejscu w tabeli rozgrywek. Mecz z Piasecznem zakończył się wynikiem 72:28. Strefę podlasko- mazowiecką wygrywają z kompletem zwycięstw i awansują do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.
Imponujące jest to, że jest to ich 16 wygrany mecz z rzędu. To spektakularny wyczyn! Przez dwa ubiegłe lata drużyna UKS 4 Łomża plasowała się na II miejscu, w tym roku zajmuje zaszczytne, I miejsce.
- Jesteśmy jedyną drużyną w województwie, która w koszykarskich zmaganiach zaszła tak daleko. Aktualnie nasz klub zrzesza około 120 zawodniczek i zawodników i trenuje w nim 6 grup. Skutkiem wytężonej i systematycznej pracy trenerów, a także zaangażowania ze strony wychowanków są wysokie wyniki w rozgrywkach. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasze młodsze koszykarki( rocznik 2009- U12K) radzą sobie równie świetnie i zajmują III miejsce w województwie mazowieckim. Liga Mazowiecka charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem i skupia trzy razy więcej zespołów niż Liga Podlaska. Zdecydowaliśmy się na rozgrywki w tej lidze ze względu na świetne umiejętności naszych koszykarek - komentuje trener Marcin Piotrowski.
Reklama
Skład drużyny w rozgrywkach U13K:
Najlepszą zawodniczką została Maja Sierzputowska- wychowanka UKS 4 Łomża.