Reklama

Koszykarki z UKS 4 Łomża Mistrzyniami Województwa Mazowieckiego w koszykówce dziewcząt! [FOTO]

28/03/2021 18:12

Koszykarki z UKS 4 Łomża rozegrały mecz z drużyną MUKS Piaseczno, który przypieczętował ich mocną pozycję w Lidze Mazowieckiej U13 K. Już przed tym spotkaniem wiedziały, że znajdują na I miejscu w tabeli rozgrywek. Mecz z Piasecznem zakończył się wynikiem 72:28. Strefę podlasko- mazowiecką wygrywają z kompletem zwycięstw i awansują do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Imponujące jest to, że jest to ich  16 wygrany mecz z rzędu. To spektakularny wyczyn! Przez dwa ubiegłe lata drużyna UKS 4 Łomża plasowała się na II miejscu, w tym roku zajmuje zaszczytne, I miejsce.

- Jesteśmy jedyną drużyną w województwie, która w koszykarskich zmaganiach zaszła tak daleko. Aktualnie nasz klub zrzesza około 120 zawodniczek i zawodników i trenuje w nim 6 grup. Skutkiem wytężonej i systematycznej pracy trenerów, a także zaangażowania ze strony wychowanków są wysokie wyniki w rozgrywkach. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasze młodsze koszykarki( rocznik 2009- U12K) radzą sobie równie świetnie i zajmują III miejsce w województwie mazowieckim. Liga Mazowiecka charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem i skupia trzy razy więcej zespołów niż Liga Podlaska. Zdecydowaliśmy się na rozgrywki w tej lidze ze względu na świetne umiejętności naszych koszykarek - komentuje trener Marcin Piotrowski.

Reklama

Skład drużyny w rozgrywkach U13K:

  1. Maja Sierzputowska- kapitan
  2. Pola Balewska
  3. Maja Bartoszewicz
  4. Wiktoria Chojnowska
  5. Oliwia Cwalina
  6. Hanna Faryna
  7. Natalia Jankowska
  8. Dominika Kalska
  9. Julia Klemienia
  10. 10.Nikola Kozłowska
  11. 11. Karolina Laskowska
  12. 12. Aleksandra Ruszczyk
  13. 13. Zofia Ruszkiewicz
  14. 14. Anna Rutkowska

Najlepszą zawodniczką została Maja Sierzputowska- wychowanka UKS 4 Łomża.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości