Podopieczni trenera Bogusława Cichockiego, uczniowie łomżyńskiego Mechaniaka zdobyli brązowy medal w turnieju finałowym Wojewódzkiej Licealiady w Koszykówce 3x3.
28 października w Łapach rozegrany został turniej finałowy Wojewódzkiej Licealiady w Koszykówce 3x3. W turnieju brało udział 8 najlepszych zespołów. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszego miasta - podopieczni trenera Bogusława Cichockiego, zdobywając brązowy medal w trudnym turnieju. Zabrakło odrobiny szczęścia, żeby zagrać o 1. miejsce.
Mecz półfinałowy był bardzo wyrównany, wynik był otwarty do ostatniej chwili.
Na 2 sekundy przed zakończeniem spotkania zawodnik Mechaniaka Nikodem Dębowski wykonywał rzut dający remis i dogrywkę. Obrońca drużyny przeciwnej ewidentnie faulował naszego rzucającego, wpadając na niego i przewracając go. Wszyscy byli zdumieni, że sędzia nie odgwizdał ewidentnego przewinienia. Pomimo wielu protestów, zakończył spotkanie na naszą niekorzyść, nie dając nam tym samym szansy dalszej walki w dogrywce o finał - wskazuje Błażej Siwik z ZSMiO Nr 5 w Łomży.Reklama
W meczu o 3. miejsce koszykarze Mechaniaka wyraźnie pokonali drużynę z Łap uzyskując wynik 10:1 w regulaminowym czasie gry.
Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego:
1. miejsce IV LO Białystok
2. miejsce I LO Suwałki
3. miejsce ZSMiO Nr 5 w Łomży
4. miejsce LO Łapy