Reklama

Koszykarze z Dziewiątki najlepsi w Igrzyskach Polonijnych

03/07/2014 05:30

Już po raz 14. rozgrywane są w Łomży Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły organizowane rokrocznie przez Wspólnotę Polską. Dużym sukcesem pochwalić się może drużyna koszykówki UKS Dziewiątka Łomża, która zajęła pierwsze miejsce w Turnieju Minikoszykówki chłopców z rocznika 2001.

Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego rywalizowali z trzema innymi drużynami: Związkiem Polaków z Żytomierza (Ukraina), Związkiem Polaków Kothla Jarve - Koleseń (Estonia) i UKS „Łomżyczka 10” Łomża. Koszykarze z "Dziewiątki okazali się bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajął zespół z Żytomierza, a na najniższym stopniu podium stanęli chłopcy z drugiej łomżyńskiej drużyny, którzy wyprzedzili swoich rówieśników z Estonii.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Filip Trzonkowski z "Dziewiątki”, a do czołowej piątki wybrano Michała Kołakowskiego z „Dziewiątki” i Rafała Brzóskę z „Łomżyczki”. Drużyna „Dziewiątki”, prowadzona przez Wojciecha Kamińskiego, występowała w składzie: Patrycjusz Siwek, Wojciech Lewkowski, Michał Kołakowski, Filip Konopko, Mateusz Sulkowski, Jakub Ramotowski, Paweł Włodkowski, Filip Trzonkowski, Mateusz Szmitko i Adam Anusewicz.

Reklama

Wyniki meczów i kolejność końcowa:

30.06. poniedziałek
1. KOHTLA JARVE - ŻYTOMIERZ 7:59
2. ŁOMŻYCZKA 10 - DZIEWIĄTKA 15:83
3. ŁOMŻYCZKA 10 - KOHTLA JARVE 37:23
4. ŻYTOMIERZ - ŁOMŻYCZKA 10 54:22
5. KOHTLA JARVE - DZIEWIĄTKA 17:53
6. ŻYTOMIERZ - DZIEWIĄTKA 35:43

01.07. wtorek
Mecz o III miejsce
7. KOHTLA JARVE - ŁOMŻYCZKA 10 23:29
Mecz o I miejsce
8. ZYTOMIERZ - DZIEWIĄTKA 29:42

KOLEJNOŚĆ:
1. UKS „Dziewiątka” Łomża (POLSKA)
2. ŻYTOMIERZ (UKRAINA)
3. UKS „Łomżyczka 10” Łomża (POLSKA)
4. UKS KOHTLA JARVE (ESTONIA)

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości