Już 26 stycznia "Babyface" zmierzy się z Amerykaninem Geraldem Washingtonem podczas gali Premier Boxing Champions w Nowym Jorku. Będzie to pierwszy tegoroczny pojedynek pochodzącego z Konarzyc pięściarza, który na zawodowym ringu nie doznał ani jednej porażki.
Adam Kownacki (18-0 14 KO) jest niepokonanym w zawodowej karierze pięściarzem wagi ciężkiej. Jego wyższość musieli uznać m.in. Charles Martin czy Artur Szpilka, co wyniosło go na 6. miejsce w rankingu IBF oraz 8. w rankingu WBC. Od ostatniej walki Kownackiego minęło już kilka miesięcy, ale fani boksu nie będą musieli czekać długo.
26 stycznia podczas gali Premier Boxing Champions "Babyface" zmierzy się z amerykaninem Geraldem Washingtonem (19-2-1, 12 KO), który jest byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Amerykanin jest wyższy od Polaka o 7 cm. Walką wieczoru w Barclays Center na Brooklynie będzie starcie mistrza świata WBA wagi półśredniej Keitha Thurmana (28-0 22 KO) z Josesito Lopezem (36-7 19 KO).
Adam Kownacki podczas spotkania ze swoimi fanami mówił, że czuje się dobrze, a w tym tygodniu czekają go jeszcze dwa sparingi. Dotychczas sparował po 10-12 rund i nie może doczekać się styczniowej walki. "Babyface" waży ok. 118 kilogramów, czyli mniej niż podczas ubiegłorocznego starcia z Charlesem Martinem. Możliwe, że pochodzący z Konarzyc pięściarz wybierze się po walce na wakacje do ojczyzny.
Transmisję z pojedynku przeprowadzi stacja Canal+ Sport 2.