Reklama

Krew oddaj podczas zakupów

10/08/2011 07:16

Krew to jedyny lek, którego nie da się wyprodukować- argumentują lekarze i pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży. W wakacje trzeba jej więcej, niż o innych porach roku, dlatego w najbliższą sobotę, 13 sierpnia, krwiobus stanie pod Galerią Stokrotka na kilka godzin.

Potrzebna jest krew każdej grupy, zarówno o czynniku Rh minus, jak i Rh plus. Największe braki nasze Centrum Krwiodawstwa ma jednak w grupie 0- ponieważ ta grupa może być podana każdemu.

Krew może oddać każda zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia. Kobiety nie powinny jej oddawać w trakcie miesiączki. Musi też upłynąć przynajmniej sześć miesięcy od wykonania tatuażu, przekłucia uszu i innych części ciała, oraz zabiegów chirurgicznych.

Oddanie krwi to korzyść także dla dawcy. Każda probka badana jest ok. 11 razy. O każdym zaburzeniu wyników dawca jest informowany, dzięki czemu szybko może wychwycić początek rozwijającej się choroby. Bezpłatnie oznaczana jest też grupa krwi.

Reklama

Krew będzie można oddać w sobotę od godz. 10.00 do 15.00. Krwiobus będzie czekał na łomżyniaków pod Galerią Stokrotka.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości