Reklama

Kto zbuduje nam lodowisko?

26/09/2011 10:22

Na początku grudnia powinno stanąć w Łomży miejskie lodowisko. Ratusz szuka właśnie wykonawcy inwestycji, na którą radni zdecydowali się w lipcu. Tafla lodu ma mierzyć 800 metrów kwadratowych. Lodowisko stanie na Orliku przy ul. Katyńskiej.

Powierzchnia o wymiarach 20 na 40 metrów, tafla lodu grubości 5-7 cm i możliwość jazdy na łyżwach, dopóki temperatura powietrza nie przekroczy 10 st. C- tak ma wyglądać tzw. "Biały Orlik", który zostanie zbudowany na płycie wielofunkcyjnego boiska przy ul. Katyńskiej.

W lipcu, podczas sesji nadzwyczajnej, łomżyńscy radni, decydując o przyznaniu pieniędzy na jego budowę, wybrali "rozkładaną" wersję lodowiska. Bedzie ono dostępne tylko zimą. Zdemontowane z boiska ma zostać najpóźniej do końca marca.

Reklama

Takie lodowisko to wydatek rzędu ok. 1 mln złotych (z czego jedna trzecia środków pochodzić będzie z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki).

Dziś ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy lodowiska miejskiego. Oprócz samej płyty, przedsiębiorstwo, które wygra przetarg, ma też zapewnić chodniki gumowe, maszynę do pielęgnacji tafli lodu, ostrzałkę do łyżew i suszarkę, a także przeszkolić pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którzy będą pracować przy obsłudze ślizgawki.

Lodowisko, na które przeznaczone jest ok. mln złotych, ma być objęte trzyletnią gwarancją.

Reklama

Oferty od firm mogą wpływać do ratusza do 6. października. Kryterium wyboru będzie najniższa cena zaproponowana przez potencjalnego wykonawcę.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości