Już dziś o godzinie 16:00 drużyna Handball Łomża zainauguruje nowy sezon I ligi kobiet w piłce ręcznej. W hali II Liceum Ogólnokształcącego zmierzy się z zespołem AZS AWF Warszawa. Przed tym ważnym spotkaniem porozmawialiśmy z trenerką łomżyńskiej drużyny Anetą Kutny o nastrojach w zespole, zmianach kadrowych i celach na nadchodzące rozgrywki.
Wywiad z Anetą Kutny, trenerką Handballu Łomża
Chcemy grać bez kontuzji i z pasją, z miłością do piłki ręcznej
Jak nastroje przed inauguracyjnym meczem sezonu?
- Pierwszy mecz zawsze jest wielką niewiadomą. Ale mogę zapewnić, że postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby był ciekawy, emocjonujący i – oczywiście - zakończony na naszą korzyść. Gramy u siebie, więc liczymy na wsparcie kibiców. Wierzymy, że ich obecność doda nam skrzydeł i wspólnie sięgniemy po zwycięstwo.
W przerwie między sezonami doszło do kilku zmian w zespole. Jak wygląda kadra na nowy sezon?
- W tym sezonie dołączyła do nas Eliza Gryko, wychowanka KPR Białystok, która przeszła do nas na zasadzie transferu definitywnego. To bardzo utalentowana zawodniczka i mamy nadzieję, że nie tylko dobrze odnajdzie się w naszej drużynie, ale także pokaże pełnię swojego potencjału przed łomżyńską publicznością.
Niestety, mamy też gorsze wieści. Na początku sezonu kontuzji doznała nasza skrzydłowa Katarzyna Rejka. To duża strata dla zespołu. Kasia będzie pauzować co najmniej rok.
Równocześnie rozwijamy nasz projekt - nawiązaliśmy międzyklubowe porozumienie szkoleniowe z MKS Pogoń Handball Siedlce. Dzięki temu młode zawodniczki z Siedlec będą wspierać nas przez cały sezon.
Co wiecie o swoich dzisiejszych rywalkach - AZS-ie AWF Warszawa?
- To drużyna z tradycjami, która od lat gra na poziomie I ligi i występowała również w lidze centralnej. Zespół jest młody, ale bardzo doświadczony i znany z szybkiej gry. To może być naprawdę ciekawe spotkanie – nie tylko dla nas, ale i dla widzów na trybunach.
Jakie cele stawiacie sobie na ten sezon?
- Naszym głównym celem jest utrzymanie się w lidze. W składzie mamy kilka doświadczonych zawodniczek, ale trzon zespołu stanowią młode dziewczyny, które dopiero uczą się rywalizacji na tym poziomie. Chcemy grać bez kontuzji i z pasją, z miłością do piłki ręcznej.