Reklama

KO zapowiada utworzenie w Łomży całodobowego centrum psychiatrii dziecięcej [VIDEO]

18/09/2023 12:30

Jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory, to w Łomży powstanie całodobowe centrum psychiatrii dziecięcej – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji Krzysztof Truskolaski, lider listy KO do Sejmu.

Truskolaski wraz z Alicją Łepkowską-Gołaś mówili, że w ostatnich latach młodzież zmaga się z ogromnymi problemami psychologicznymi.

- Wiele osób z młodzieży nie radzi sobie sama z tymi problemami. Niestety w szkołach jest za mało psychologów, a w szpitalach za mało psychiatrów dziecięcych i młodzieżowych – mówił Krzysztof Truskolaski. - Tutaj niestety nie ma całodobowego ośrodka, całodobowego centrum psychiatrii dziecięcej. Dzisiaj z tego miejsca, chcielibyśmy z panią Alicją Łepkowską-Gołaś powiedzieć wprost: po wyborach, po 15 października, jak wygramy wybory, powstanie całodobowe centrum psychiatrii dziecięcej w Łomży – zapowiedział.

Reklama

W Podlaskiem jest tylko jedno całodobowe centrum psychiatrii dziecięcej. Zdaniem kandydatów – taki ośrodek powinien znajdować się też w naszym mieście.

- Stan psychiatrii dziecięcej przed pandemią był już krytyczny, niestety po pandemii to się pogłębiło – zwracała uwagę Alicja Łepkowska-Gołaś, dodając, że dzieci po powrocie do szkół są przebodźcowane, mierzą się ze stresem i uzależnieniami. -  W Łomży posiadamy ośrodek I stopnia referencyjności – znajduje się on w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień – ale jest to niestety za mało. Łomża zasługuje na ośrodek, który będzie dawał opiekę całodobową, dlatego, że te problemy są coraz większe i coraz częściej musimy się z nimi mierzyć. Nasze dzieci zasługują na to, żeby się nimi zaopiekować.

Reklama

Więcej w materiale VIDEO

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości