Nie odbierajmy sobie prawa do budowania naszej przyszłości – apelują organizatorki akcji „Kobiety na wybory”. Dziś na Starym Rynku odbyła się konferencja KKW Koalicja Obywatelska dot. akcji #KobietyNaWybory - Katarzyny Lubnauer - Posłanki na Sejm RP oraz kandydatki Alicji Łepkowskiej-Gołaś.
- Kobiety, które obnażają kłamstwa tego rządu są wtrącone do radiowozów i przesłuchiwany tak jak posłanka Kinga Gajewska czy Marta Wcisło szarpana przez ludzi w swoim mieście na targowisku. Są też ludzie w naszym kraju, którzy sprowadziliby naszą pozycję kobiet do trochę nieco wyższej pozycji niż zwierząt gospodarstwa domowego. Chodzi o Fundację Patriarchat i to są ludzie, którzy aspirują do rządzenia naszym krajem. Jest to niedopuszczalne - mówił na konferencji Alicja Łepkowska-Gołaś.
- Jedenaste przykazanie Nie bądź obojętny. Jeżeli chcemy zwyciężyć 15 października, to nie możemy być obojętni. Nie możemy być obojętni na afery, na zło, na złodziejstwo. Musimy dokonać przełomu. Przełomu, który spowoduje, że odzyskamy jako społeczeństwo wolność, że kobiety odzyskają wolność decydowania o sobie - mówiła posłanka Katarzyny Lubnauer.
Reklama
Obie panie przybyły na konferencję wraz z zespołem współpracowników i działaczek.
- Pracuję tu niedaleko w Domu Pomocy Społecznej jako pracownik socjalny wraz z setką kobiet, które opiekujemy się ponad setką kobiet niepełnosprawnych. Chciałam Wam powiedzieć, że kobiety Podlasianki to są dzielne, pracowite, zaradne i troskliwe kobiety, ale wymaga się od nich też empatii i kompetencji. Oczywiście, tylko szkoda, że za tak niską pensję. Czas to zmienić! Czas, żeby ciężka praca zaczęła się opłacać - mówiła na konferencji kandydatka na posła z listy KO Agnieszka Żyro-Kossakowska.