Po jedenastu latach związanych z Łomżą i ŁKS-em, Andrii Radchenko rozpoczyna nowy etap swojej kariery. Dotychczasowy trener bramkarzy przenosi się do Polonii Środa Wielkopolska.
Radchenko trafił do Łomży w styczniu 2015 roku jako zawodnik ŁKS-u. Po zakończeniu gry między słupkami związał się z klubem w roli trenera bramkarzy. Przez lata dał się poznać jako szkoleniowiec pełen pasji, wiedzy i zaangażowania.
- Z całego serca chcę podziękować zarządowi klubu, trenerom, zawodnikom, osobom pracującym w klubie i Wam, drodzy kibice. Dziękuję za pełne zaufanie i nieustanne wsparcie. Przychodziłem tutaj w 2015 roku jako bramkarz, a odchodzę jako trener bramkarzy - powiedział Andrii Radchenko.
Reklama
Szkoleniowiec podkreśla, że Łomża na zawsze pozostanie dla niego wyjątkowym miejscem.
- Nasze życie jest jak książka i składa się z wielu rozdziałów. W moim życiu kolejny rozdział dobiega końca. Łomża zostanie zawsze w sercu. Spędziłem tutaj jedenaście lat, poznałem wspaniałych ludzi i wiem, że musiałem tu przyjechać, by otworzyć się na innych i rozwijać dzięki nim. Każdy dołożył cegiełkę do mojego rozwoju. Małymi krokami dążę do swojego celu. Kocham to, co robię, i robię to, co kocham. Dziękuję, Łomżo - dodał.
Reklama
W trakcie pobytu w Łomży z miastem związało się także jego życie prywatne. W 2017 roku urodziła się tutaj jego córka, a on sam rozpoczął pracę jako trener bramkarzy. Po półtorarocznej przerwie wrócił do szkolenia, a przełomowym momentem okazał się luty 2024 roku, kiedy zdecydował się zrezygnować z dotychczasowej pracy i ponownie poświęcić się ŁKS-owi.
Po dwóch i pół roku pracy w roli trenera bramkarzy Radchenko żegna się nie tylko z klubem, ale również z Łomżą. Przed nim nowe wyzwanie w Polonii Środa Wielkopolska.