Litwa, to jeden z kierunków, jakie obrał w poszukiwaniu zawodników do drużyny ŁKS-u 1926 Łomża jej nowy trener Mirosław Dymek. 9 stycznia biało-czerwoni po wodzą nowego szkoleniowca rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej III ligi. Po skłóceniu drużyny z Zarządem, na pierwszym po zimowej przerwie treningu pojawiło się tylko trzech juniorów.
Konflikt pomiędzy zawodnikami a zarządem klubu spowodował, że zawodnicy występujący w rundzie jesiennej nie przystąpili do treningów. Trener Dymek nie był specjalnie zaskoczony takim obrotem sprawy, bo przyjmując propozycję ŁKS-u znał sytuację w klubie. Od razu zaczął rozglądać się za zawodnikami z regionu, którzy mogliby zasilić budowaną przez niego drużynę. Pierwsze efekty tego "rozglądania" można było zobaczyć na wczorajszym treningu, gdzie w zajęciach uczestniczyło już dziewięciu piłkarzy.
- Miało być dwudziestu, a na razie jest dziewięciu. Będziemy zapraszać kolejnych - stwierdził trener, z którym ucięliśmy sobie krótką pogawędkę podczas wtorkowego treningu.
- Jest dzisiaj trzech chłopaków z Białegostoku. Pozostali to są juniorzy plus dwóch chłopaków ze Śniadowa. Cieszę się, że możemy zrobić trening w nieco większym gronie. Prowadzimy w tej chwili rozmowy z zawodnikami, w tym z zawodnikami z zagranicy, mam tutaj na myśli piłkarzy z Litwy. Wszystko zależy od tego na co klub będzie stać, bo to już są piłkarze, którzy prezentują dosyć wysoki poziom i trzeba będzie im zagwarantować odpowiednie warunki. To już jest kwestia zarządu. Na pewno szukamy piłkarzy przede wszystkim w regionie, ale ja cały czas liczę na to, że tutaj uda się porozumieć piłkarzom, którzy w tej chwili protestują z zarządem i to oni będą tworzyć trzon tego zespołu - powiedział trener Mirosław Dymek.
Jak już pisaliśmy wcześniej, przed trenerem Dymkiem postawione zostało zadanie utrzymania zespołu w III lidze, co po wynikach uzyskanych w rundzie jesiennej nie będzie łatwe.
- Jeszcze się nawet nie zastanawiałem nad tym jak ten cel osiągnąć, bo na razie jeszcze szukamy składu, ale tu jest wszystko możliwe. Jeżeli będziemy mieli w miarę dobry zespół, chłopaków którzy będą chcieli grać, słuchać i będą właściwie realizować to, co będziemy wypracowywać na treningach, jeżeli uda nam się to przełożyć na mecze, a jest to niewątpliwie trudne zadanie, to ja myślę, że sobie poradzimy z tym celem - przyznał trener.
Na tym etapie trudno mówić nawet o konkretnych nazwiskach zawodników, którym trener zaczyna się przyglądać. Nieco więcej będzie można zapewne wywnioskować po pierwszych meczach kontrolnych, jakie zostały zaplanowane przez Mirosława Dymka. Pierwszy z nich rozegrany zostanie już niedługo, bo 25 stycznia. Pełny harmonogram zaplanowanych sparingów przedstawiamy poniżej:
25 stycznia - ŁKS 1926 Łomża – Korona HID Ostrołęka - godz. 10.00
1 lutego - ŁKS – Wissa Szczuczyn - godz. 12.00
7 lutego - ŁKS – Rominta Gołdap - godz. 17.00
15 lutego - ŁKS – Wigry Suwałki - godz. 14.00
1 marca - ŁKS – Narew Ostrołęka - godz. 10.00
8 marca - ŁKS – Ruch Wys. Mazowieckie - godz. 10.00 (w przypadku braku startu rozgrywek ligowych)
8 marca - ŁKS – Znicz Biała Piska - godz. 14.00 (w przypadku braku startu rozgrywek ligowych)
15 marca ŁKS – KS Śniadowo - godz. 16.00 (w przypadku braku startu rozgrywek ligowych)
Wszystkie spotkania rozegrane zostaną w Łomży, na sztucznym boisku przy ul. Zjazd. Rozpoczęcie rundy rewanżowej III ligi zaplanowane zostało na 8 marca 2014 roku.