Zaplanowany na dziś ostatni w tym sezonie mecz ŁKS 1926 Łomża z Czarnymi Olecko został odwołany i zweryfikowany jako walkower dla łomżyńskiej drużyny. Dziś do biura ŁKS wpłynęło pismo z Klubu Sportowego Czarni Olecko, w którym zarząd tego klubu informuje, że z powodu awarii autokaru zespół z Olecka nie dotrze na czas do Łomży.
Ostatni mecz sezonu miał być okazją do prezentacji łomżyńskim kibicom pucharu zdobytego przez naszych zawodników w rozgrywkach na szczeblu okręgu. Finałowy mecz Okręgowego Pucharu Polski rozegrany został w Dąbrowie Białostockiej, gdzie zabrakło łomżyńskich kibiców (władze klubu z Dąbrowy przekazały łomżyńskim kibicom zaledwie 40 biletów, na co ci zareagowali bojkotem meczu - chętnych na wyjazd było co najmniej 10 razy więcej), dlatego puchar miał być zaprezentowany dzisiaj.
- W tej sytuacji prezentacja pucharu nastąpi najprawdopodobniej podczas prezentacji drużyny ŁKS przed kolejnym sezonem - informuje Rafał Panuś z zarządu Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926.
Jeszcze przed jego rozpoczęciem łomżyńscy kibice będą mieli jednak okazję oglądać swoich ulubieńców w akcji podczas rundy przedwstępnej Pucharu Polski na szczeblu krajowym. Choć przeciwnik nie został jeszcze wylosowany, to będzie to najprawdopodobniej drużyna II-ligowa. Znany jest już natomiast termin tego meczu. Rozegrany on zostanie 18 lipca na stadionie w Łomży (zgodnie z zasadą, że spotkanie odbywa się na terenie drużyny z niższej klasy rozgrywkowej) i władze ŁKS 1926 Łomża już dziś zapraszają na to spotkanie.