Piotr Łobodziński - zawodnik LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża po raz trzeci wygrał w Osace zawody z cyklu Vertical World Circuit. Zawodnicy musieli pokonać ponad 1600 stopni aby dobiec do mety zlokalizowanej na 60 piętrze budynku. 4. miejsce wśród kobiet zajęła w Japonii reprezentująca klub Iwona Wicha.
Łobodziński wygrał bieg w Osace przed rokiem z czasem 8.34, zaś w debiucie w 2016 roku ustanowił rekord trasy 8.33. Aby dobiec do zlokalizowanej na 60 piętrze mety Abeno Harukas SkyRun, zawodnicy muszą pokonać ponad 1600 stopni.
Na starcie zawodów znalazło się wielu biegaczy mających na swoich kontach lepsze rekordy życiowe niż Łobodziński. Głównym rywalem zawodnika LŁKS "Prefbet" Śniadowo Łomża był Mark Bourne z Australii oraz Ryoji Watanabe z Japonii. Łobodziński zameldował się na mecie z przewagą 10 sekund nad australijczykiem oraz 13 sekund nad japończykiem.
- Przed startem czułem się bardzo dobrze przygotowany do tych zawodów. Dużą rolę odegrała właśnie ta pewność siebie. Postanowiłem nie oglądać się na rywali i mocno ruszyłem od startu swoim tempem. Do około 50 piętra Ryoji biegł dosłownie metr za mną, ale od tego momentu zaczął stopniowo odstawać, a ja stopniowo zyskiwałem przewagę. Japończyk zwolnił na tyle, że na ostatnim piętrze wyprzedził go Australijczyk i w konsekwencji kolejność na mecie była identyczna jak w roku poprzednim - komentuje wynik Piotr Łobodziński.
Bardzo dobry wynik podczas zawodów osiągnęła także Iwona Wichta, która w Osace również reprezentowała LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża. W klasyfikacji kobiet Iwona zajęła 4. miejsce.