Łomżyńska policja prowadziła ogólne kontrole na terenie miasta. Policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, a także sprawdzali czy piesi i rowerzyści dbają o swoje bezpieczeństwo.
Wczoraj (30.05) łomżyńska policja prowadziła kontrole o charakterze ogólnym, które przeprowadzone były na terenie miasta. Policjanci przyglądali się kierowcom, a także pieszym i ich zachowaniu w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Z informacji przekazanych przez policję dowiadujemy się, że tylko jednego dnia ujawniono 42 wykroczenia.
- (...) mundurowi ujawnili łącznie 42 wykroczenia. 31 z winy kierowców, 10 popełnionych przez pieszych, a 1 przez rowerzystę. Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle bądź przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, to nadal główne wykroczenia popełniane przez pieszych - informuje KMP Łomża
Reklama
Główne wykroczenia dotyczyły kierowców, którzy wyprzedzali bezpośrednio przez oraz na przejściach dla pieszych, a także omijali inne pojazdy, które zatrzymywały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu.
źródło: KMP Łomża
źródło zdjęć: KMP Łomża
zdjęcie główne: KMP Łomża