Reklama

Łomża. 42 wykroczenia w ciągu jednego dnia [FOTO]

31/05/2023 14:27

Łomżyńska policja prowadziła ogólne kontrole na terenie miasta. Policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, a także sprawdzali czy piesi i rowerzyści dbają o swoje bezpieczeństwo.

Wczoraj (30.05) łomżyńska policja prowadziła kontrole o charakterze ogólnym, które przeprowadzone były na terenie miasta. Policjanci przyglądali się kierowcom, a także pieszym i ich zachowaniu w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Z informacji przekazanych przez policję dowiadujemy się, że tylko jednego dnia ujawniono 42 wykroczenia. 

- (...) mundurowi ujawnili łącznie 42 wykroczenia. 31 z winy kierowców, 10 popełnionych przez pieszych, a 1 przez rowerzystę. Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle bądź przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, to nadal główne wykroczenia popełniane przez pieszych - informuje KMP Łomża

Reklama

Główne wykroczenia dotyczyły kierowców, którzy wyprzedzali bezpośrednio przez oraz na przejściach dla pieszych, a także omijali inne pojazdy, które zatrzymywały się w celu ustąpienia  pierwszeństwa pieszemu na przejściu.

 

źródło: KMP Łomża

źródło zdjęć: KMP Łomża

zdjęcie główne: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości