Łomżyńska policja prowadziła kontrole zwracając szczególną uwagę na łamanie przepisów drogowych w relacji kierujący - pieszy. Tylko jednego dnia mundurowi ujawnili łącznie 59 wykroczeń.
Wczoraj (25.05) policjanci z łomżyńskiej drogówki przyglądali się zachowaniu kierowców i pieszych w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Policjanci ujawnili łącznie 59 wykroczeń, z czego 49 wykroczeń było z winy kierowców, natomiast 9 wykroczeń zostało popełnionych przez pieszych, a 1 przez rowerzystę. Jakie błędy popełniali mieszkańcy Łomży?
- Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle bądź przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, to nadal główne wykroczenia popełniane przez pieszych. Natomiast do głównych wykroczeń kierowców należą: wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu na przejściu - informuje KMP w Łomży
Reklama
Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drodze.
źródło: KMP Łomża
źródło zdjęć: KMP Łomża
zdj. główne: KMP Łomża