Tradycyjne orszaki Trzech Króli przeszły dziś ulicami wielu polskich miast. Nie inaczej było w Łomży.
Dziś Święto Trzech Króli. Tak, jak w poprzednich latach, również i w tym roku połączone jest ono z przejściem barwnego korowodu ulicami Łomży. W tegorocznym wydarzeniu brały udział cztery parafie: pw. Krzyża Świętego, pw. Św. Andrzeja Boboli, pw. Św. Michała Archaniola i pw. Milosierdzia Bożego. Wierni wyruszyli po mszach świętych o godz. 12, aby połączyć się przy Ołtarzu Papieskim obok parku Jana Pawla II w Łomży.
Objawienie Pańskie, zwane popularnie świętem Trzech Króli, należy do najważniejszych obchodów świątecznych w ciągu roku liturgicznego. W kościołach błogosławi się w tym dniu wodę, kredę i kadzidło. W Polsce jest to dzień wolny od pracy