Reklama

Łomża jednak też ma swoją palmę... [FOTO]

27/08/2015 08:14

Na początku myśleliśmy, że to sprawka tropikalnego lata, ale nie... W tym tygodniu przed głównym wejściem do basenu wyrosła palma! Wysoka, prosta jak strzała, kokosowa. Stoi dumnie i wskazuje drogę do pływalni, gdzie już wkrótce mamy poczuć się jak na tropikalnej wyspie...

Jak podejrzewaliśmy od początku, palma stojąca przed wejściem do Pływalni Miejskiej Nr 2 w Łomży nie ma nic wspólnego z tegorocznym tropikalnym latem, a przynajmniej nie wyrosła tu z powodu zmiany klimatu. Jak się okazuje, ma to być pierwszy z elemetów zmiany wizerunku pływalni, która wkrótce stanie się "parkiem wodnym". Mało tego. Wewnątrz budynku pojawią się wkrótce kolejne drzewa, które będą też występowały w nowym logo obiektu. Ma to być część pakietu pomysłów na przyciągnięcie większej liczby klientów do obiektu, do którego utrzymania co roku miasto dokłada najwięcej pieniędzy.

- Palma to nowy symbol naszej pływalni, która zmienia nazwę na Park Wodny. Będzie się to też wiązało ze zmianą wystroju wewnętrznego, w środku mamy kolejne palmy. Chcemy, żeby to było kojarzone z Parkiem Wodnym, a nie z pływalnią - tłumaczy dyrektor MOSiR-u Andrzej Modzelewski.

Reklama

Kilkumetrowa palma, która stoi od kilku dni przed obiektem pływalni, to rodzaj promocji ale także oryginalny sposób poinformowania mieszkańców Łomży o zmianach jakie właśnie przechodzi Pływalnia Miejska Nr 2. Najwięcej z nich ma miejsce już w środku w szczególności na niecce basenowej.

W związku ze zmianą nazwy ale także charakteru obiektu na Park Wodny, klienci będą od teraz mogli jednocześnie kupując tylko jeden bilet korzystać zarówno z części basenowej jak i części spa znajdującej się na pierwszym piętrze. Zmieni się także wystrój niecki basenowej. Pobyt osobom korzystającym z usług Parku Wodnego umilą ustawione bezpłatne leżaki oraz dekoracja w postaci palm.

Reklama

Kolejną zmianą będzie to, iż używanie czepków będzie obowiązywać tylko w basenie sportowym. Pojawi się też możliwość wejścia na nieckę Parku Wodnego w szortach kąpielowych bez kieszeni. Stacjonarne rowery do ćwiczeń w wodzie Aqua Bike Easy Line, które do tej pory były płatne, będą udostępnione dla użytkowników obiektu bezpłatnie. W cenie biletu, uruchomiony zostanie również nowy pokój relaksacyjny, wyposażony w leżaki oraz lampy antydepresyjno – relaksujące. Jednocześnie na wszystkich klientów czekają sauna sucha i mokra oraz grota solna.

W ofercie Parku Wodnego, podobnie jak w latach ubiegłych, znajdą się: turnusy w Kriokomorze, na które zapisy rozpoczną się z początkiem września, a także zajęcia z Aquafitness, Fitness oraz Happy Baby. Z usług Parku Wodnego korzystać będą również najmłodsi mieszkańcy Łomży i okolic, którzy w ramach ministerialnego projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać" oraz miejskiego programu Podwodne Przedszkole będą doskonalić swoje umiejętności pływania.

Reklama

Dodatkowo po wakacyjnej przerwie działalność wznawia Bistro Basen. Bar slow food proponować będzie m.in. soki ze świeżych owoców, dietetyczne posiłki, lekkie sałatki. Organizować będzie także spotkania, urodziny, catering na imprezy okolicznościowe a w niedalekiej przyszłości wykłady o zdrowiu dla seniorów.

- Będziemy też próbować pozyskać sponsora tytularnego, którego nazwa pojawi się w nazwie nowego Parku Wodnego. Jeśli to się nie uda, zorganizujemy konkurs dla mieszkańców na nazwę nowego obiektu - dodaje dyrektor.

Reklama

Miała być palma w Parku Przemysłowym, ale po krytyce znikła nim się pojawiła. Okazuje się jednak, że sam pomysł nie umarł. Nowy Park, tym razem Wodny, swoją palmę postawił bez uprzedzania i cóż teraz zrobić. Przywyknąć przyjdzie, jak mawiał Pawlak w kultowej polskiej komedii. Czekamy więc na efekty pomysłu nowego dyrektora MOSiR-u w postaci zwiększenia liczby gości Parku Wodnego i zmniejszenia obciążenia budżetu miasta z tytułu utrzymania tego drogiego (nie tylko sercu) obiektu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości