W łomżyńskiej Hali Kultury znowu zrobiło się gwarno, ale tym razem to nie sportowe okrzyki, a uroczysta atmosfera zdominowała parkiet. Łomżyńskie Laury Sportowe to w naszym mieście moment szczególny – taka lokalna gala mistrzów, gdzie obok utytułowanych seniorów stają dzieciaki, które dopiero marzą o wielkiej karierze.
- Co roku nagradzamy osoby, które w poprzednim roku przyczyniły się do promocji naszego miasta, osiągały bardzo wysokie wyniki w kraju czy też za granicą. Jest to dobry moment do tego, żeby podziękować im za te dokonania, ale Laury Sportowe to też moment, kiedy możemy nagrodzić tych najmłodszych sportowców i dać im taką motywację do dalszej pracy, do rozwijania swoich umiejętności i bardzo istotne, żeby nagradzać tych naszych małych, może przyszłych olimpijczyków - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Martyna Krawczyńska, która w 2025 roku dosłownie „pozamiatała” na krajowych bieżniach, zdobywając dziewięć medali Mistrzostw Polski, nie mogła osobiście odebrać statuetki. Podobnie zresztą jak jej szkoleniowiec, Andrzej Korytkowski. Oboje szlifują formę na zgrupowaniu w Kenii, więc honory pełniła Justyna Korytkowska. To właśnie ona, odbierając laury, przyznała z dumą, że sukcesy Martyny – w tym wejście w rangę mistrzostw Polski seniorów jeszcze jako młodzieżówka – to powód do wielkiej satysfakcji dla całego klubu. Co ciekawe, tytuł Trenera Roku został przyznany ex aequo – obok Korytkowskiego na najwyższym stopniu podium stanął Daniel Chojnowski, architekt sukcesów młodych koszykarek z „Olimpijczyka”, choć i jego nie było na dzisiejszej ceremonii.
Niezwykle barwną postacią na gali był Jan Wołosik, członek Podlaskiej Rady Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Przed naszą kamerą przypomniał o starożytnej idei kalos kagathos, czyli harmonii mądrości i piękna. Zauważył też przytomnie, że choć na szczyt piramidy wchodzą nieliczni, to „czasem wystarczy być mistrzem podwórka, żeby pokazać komuś, że coś się znaczy więcej aniżeli cała reszta”.
Dla młodych zawodników, takich jak Sebastian Konecko, gala była chwilą wytchnienia od morderczego rygoru kadry narodowej. Młody bokser szczerze przyznał, że treningi trzy razy dziennie na zgrupowaniach to potężny wysiłek. Sebastian nie krył, że czuje wsparcie miasta:
- Widzę, że moja ciężka praca daje mi jakieś rezultaty nie tylko w osiągnięciach sportowych, lecz czuję, że Miasto też mnie docenia - mówi Koniecko.
Podobną energię biła od koszykarek GUKS Olimpijczyk, które podkreślały, że takie wyróżnienie to dla nich „napęd do dalszej pracy i większych sukcesów”.
Nie zapomniano o sukcesach zespołowych, gdzie prym wiodły szczypiornistki z KS Handball Łomża, świętujące awans do I ligi. Prezes Iwona Gryczewska twardo stąpa jednak po ziemi, zaznaczając, że bez wsparcia Miasta i lokalnych spółek gra na tym poziomie byłaby niemożliwa. Pytana o kolejne kroki i ewentualną Ligę Centralną, odpowiedziała z uśmiechem, cytując Igę Świątek: „Zawsze step by step, krok po kroku”. I tak właśnie, krok po kroku, Łomża buduje swoją sportową tożsamość, co tegoroczne Laury potwierdziły z nawiązką.
Łomżyński Laur Sportowy
Kategoria: Sportowiec Roku
Martyna Krawczyńska (Klub Sportowy Prefbet-Sonarol) – zdobywczyni 9 medali Mistrzostw Polski, w tym 6 indywidualnych: mistrzostwa Polski młodzieżowców na 3000 m z przeszkodami w Krakowie oraz halowego mistrzostwa Polski młodzieżowców na 3000 m w Toruniu, a także wicemistrzostw Polski seniorów w biegach przełajowych na 2 km w Lubinie, wicemistrzostwa Polski młodzieżowców w biegach przełajowych na 2 km w Lubinie, halowego wicemistrzostwa Polski młodzieżowców na 1500 m w Toruniu oraz wicemistrzostwa Polski młodzieżowców na 10 000 m w Warszawie. Finalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy na 3000 m z przeszkodami w Bergen (Norwegia) oraz 10. zawodniczka Przełajowych Mistrzostw Europy w sztafecie mieszanej 4 × 1500 m w Lagoa (Portugalia). Posiada klasę mistrzowską.
Kategoria: Trener
Andrzej Korytkowski (Klub Sportowy Prefbet-Sonarol) – trener zawodników Martyny Krawczyńskiej, Piotra Dąbrowskiego, Kornelii Rusiłowicz i Justyny Korytkowskiej, którzy w 2025 roku zdobyli łącznie 12 medali Mistrzostw Polski. Martyna Krawczyńska wywalczyła mistrzostwo Polski młodzieżowców na 3000 m z przeszkodami w Krakowie, halowe mistrzostwo Polski młodzieżowców na 3000 m w Toruniu, wicemistrzostwo Polski seniorów w biegach przełajowych na 2 km w Lubinie, wicemistrzostwo Polski młodzieżowców w biegach przełajowych na 2 km w Lubinie, halowe wicemistrzostwo Polski młodzieżowców na 1500 m w Toruniu oraz wicemistrzostwo Polski młodzieżowców na 10 000 m w Warszawie, a także była finalistką Młodzieżowych Mistrzostw Europy na 3000 m z przeszkodami w Bergen i zajęła 10. miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Europy w sztafecie mieszanej 4 × 1500 m w Lagoa. Piotr Dąbrowski zdobył brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców na 200 m w Toruniu, natomiast Kornelia Rusiłowicz wywalczyła złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych na 2000 m we Wrocławiu oraz srebrny medal Przełajowych Mistrzostw Polski na 3 km w Lubinie. Drużynowo zawodnicy zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski na 5 km (Krawczyńska, Korytkowska, Jagielska – Warszawa), złoty medal Mistrzostw Polski na 10 000 m (Krawczyńska, Dubiella, Walczak – Warszawa) oraz srebrny medal Przełajowych Mistrzostw Polski (Krawczyńska, Dubiella, Jagielska – Lubin). Dodatkowo Konrad Zaleski, Igor Kamiński i Wiktoria Stefańska wielokrotnie zajmowali miejsca 4–10 w Mistrzostwach Polski – łącznie zawodnicy klubu startowali w nich 14 razy.
Daniel Chojnowski (Gimnazjalny Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk”) – trener drużyny koszykarskiej dziewcząt, która w sezonie 2024/2025 zajęła 1. miejsce w Podlaskiej Lidze Młodziczek U-13, zwyciężyła w XIII i XIV Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt Łomża Cup 2025 oraz w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt „Nie palę, nie piję – koszykówką żyję”, a także zdobyła 2. miejsce w ćwierćfinale i 3. miejsce w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 Kobiet oraz 3. miejsce w turnieju strefowym U-13. Drużyna uczestniczyła również w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi U-14 (WOZKosz WM) i zajęła 9. miejsce w Polsce w klubowych rozgrywkach koszykówki w kategorii U-13 Kobiet.
Kategoria: Drużyna
Gimnazjalny Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk”/Uczniowski Klub Sportowy 4 Łomża – drużyna U-13 Kobiet – w sezonie 2024/2025 zdobyła 1. miejsce w Podlaskiej Lidze Młodziczek U-13, zwyciężyła w XIII i XIV Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt Łomża Cup 2025 oraz w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt „Nie palę, nie piję – koszykówką żyję”, a także zajęła 2. miejsce w ćwierćfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 Kobiet i 3. miejsce w półfinale tych rozgrywek oraz 3. miejsce w turnieju strefowym. Drużyna uczestniczyła także w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi U-14 (WOZKosz WM) i zajęła 9. miejsce w Polsce w klubowych rozgrywkach koszykówki w kategorii U-13 Kobiet.
Klub Sportowy HANDBALL Łomża – drużyna, która wygrała swoją grupę rozgrywkową i wywalczyła awans sportowy do I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet. Zespół występował w składzie: Amanda Szymborska, Aleksandra Szymborska, Katarzyna Rejka, Weronika Serowik, Patrycja Kruczkow, Urszula Trzcińska, Lena Klimaszewska, Anna Jankowska, Luiza Angielczyk, Julia Romanowska, Kornelia Wąsiewska i Monika Sawicka. Sztab szkoleniowy tworzyli: Aneta Kutny i Aneta Zadroga-Siwek (trenerzy), Mateusz Szymanowicz (trener przygotowania motorycznego) oraz Anna Rybacka (fizjoterapeuta).
Kategoria: Osiągnięcie w sporcie nieolimpijskim
Dominik Dąbrowski (Hunter Kickboxing Łomża) – boks; mistrz organizacji Fight District w kategorii 70 kg w Łomży, zwycięzca walk na galach Triada Underground w kategorii 70 kg w Świebodzinie i Szczecinie, pretendent do tytułu mistrzowskiego organizacji Triada Underground (walka o pas zaplanowana na 14 marca 2026 r. w Gryfinie) oraz uczestnik walk na gołe pięści w organizacji KLAN w kategorii 70 kg na Ukrainie.
Sebastian Włodarski (Hunter Kickboxing Łomża) – kickboxing w formule K-1; brązowy medalista Mistrzostw Polski Służb Mundurowych i Wojska Polskiego w kickboxingu w kategorii 81 kg w Łukowie.
Bartosz Bejenka (Łomżyńska Akademia Brydża Sportowego) – brydż sportowy; 2. miejsce w klasyfikacji Kadry Juniorów U26/31 w konkurencji VP (pary), 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Teamów Pattonem we Wrocławiu, 5. miejsce w 19th World Youth Championships Under 31 Board-A-Match Teams we Wrocławiu, 6. miejsce w 19th World Youth Championships Under 31 Teams w Salsomaggiore we Włoszech oraz 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Teamy 22–25 w Warszawie; członek Kadry Narodowej.
Damian Zorczykowski (Stowarzyszenie Sportów Walki Fight Club Łomża) – jiu-jitsu; 3. miejsce w 15. Mistrzostwach Polski No-Gi Ju-Jitsu w kategorii seniorów w Poznaniu, 1. miejsce w XXI Mistrzostwach Polski ADCC w Warszawie w kategorii masters oraz 3. miejsce w XV Pucharze Polski Ju-Jitsu w Poznaniu w kategorii seniorów.
Dominika Steczkowska (Stowarzyszenie Sportów Walki Fight Club Łomża) – jiu-jitsu; 1. miejsce w 15. Mistrzostwach Polski No-Gi Ju-Jitsu w kategorii seniorów w Poznaniu, 1. miejsce w XXI Mistrzostwach Polski ADCC w Warszawie w kategorii seniorów oraz 1. miejsce w XV Pucharze Polski No-Gi Ju-Jitsu w Poznaniu w kategorii seniorów.
Przemysław Sarnacki – strongman / street lifting; 3. miejsce w Mistrzostwach Polski w street liftingu w kategorii powyżej 92,5 kg oraz 3. miejsce w Turnieju Tytanów Strongman w kategorii open.
Sebastian Konecko – boks olimpijski; zdobywca 2. miejsca podczas XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów w Sokółce w kategorii wagowej 54 kg, członek Kadry Narodowej Kadetów RP (15–16 lat).
Łukasz Karwowski – lekka atletyka; zwycięzca Mistrzostw Województwa Podlaskiego Młodzików w biegu na 100 m oraz 4. zawodnik Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Zamościu w tej samej konkurencji.
Kamil Dymnicki – lekka atletyka; 3. miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Zamościu w trójskoku
Igor Kamiński – lekka atletyka; 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików na 600 m w Lublinie, srebrny medal Mistrzostw Makroregionu Podlasko-Lubelskiego na 1000 m w Zamościu, trzeci wynik w Polsce w 2025 roku na dystansie 1000 m w kategorii młodzik, posiadacz II klasy sportowej.
Kornelia Rusiłowicz – lekka atletyka; złota medalistka Halowych Mistrzostw Polski U18 na 2000 m we Wrocławiu oraz srebrna medalistka Przełajowych Mistrzostw Polski na 3 km w Lubinie, autorka najlepszych wyników w historii polskiej halowej lekkiej atletyki na dystansach 1500 m i 2000 m w swojej kategorii wiekowej, posiadaczka I klasy sportowej.
Dawid Kalinowski – lekka atletyka; 13. miejsce w Mistrzostwach Polski U18 na 2000 m z przeszkodami w Poznaniu oraz uczestnik Przełajowych Mistrzostw Polski U18 w Lubinie i Halowych Mistrzostw Polski U18 we Wrocławiu, posiadacz III klasy sportowej.
Mateusz Bujno – lekka atletyka; 13. miejsce w Mistrzostwach Polski U18 na 2000 m z przeszkodami w Poznaniu oraz uczestnik Przełajowych Mistrzostw Polski U18 w Lubinie i Halowych Mistrzostw Polski U18 we Wrocławiu, posiadacz III klasy sportowej.
Irsana Khamzaeva – koszykówka; zawodniczka drużyny, która w sezonie 2024/2025 zdobyła 1. miejsce w Podlaskiej Lidze Młodziczek U-13, 3. miejsce w turnieju strefowym U-13, 2. miejsce w ćwierćfinale oraz 3. miejsce w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 Kobiet, zwyciężyła w XIII i XIV Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt Łomża Cup oraz zajęła 9. miejsce w Polsce w rozgrywkach klubowych tej kategorii.
Kseniya Savatseyeva – koszykówka; zawodniczka zespołu, który w sezonie 2024/2025 zdobył 1. miejsce w Podlaskiej Lidze Młodziczek U-13, 3. miejsce w turnieju strefowym, 2. miejsce w ćwierćfinale i 3. miejsce w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 Kobiet, zwyciężył w XIII i XIV Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt Łomża Cup oraz zajął 9. miejsce w Polsce w rozgrywkach klubowych.
Klaudia Cecylia Kneć – koszykówka; zawodniczka drużyny, która w sezonie 2024/2025 zwyciężyła w Podlaskiej Lidze Młodziczek U-13 oraz w XIII i XIV Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt Łomża Cup, a także zajęła 2. miejsce w ćwierćfinale i 3. miejsce w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 Kobiet oraz 9. miejsce w Polsce w rozgrywkach klubowych.
Hanna Mucha – koszykówka; zawodniczka zespołu, który w sezonie 2024/2025 zdobył 1. miejsce w Podlaskiej Lidze Młodziczek U-13 oraz zwyciężył w XIII i XIV Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt Łomża Cup, zajmując ponadto 2. miejsce w ćwierćfinale i 3. miejsce w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 Kobiet oraz 9. miejsce w Polsce w rozgrywkach klubowych.
Oliwia Kozłowska – koszykówka; zawodniczka drużyny, która w sezonie 2024/2025 zwyciężyła w Podlaskiej Lidze Młodziczek U-13, wygrała XIII i XIV Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt Łomża Cup, zajęła 2. miejsce w ćwierćfinale i 3. miejsce w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 Kobiet oraz uplasowała się na 9. miejscu w Polsce w rozgrywkach klubowych.
Lena Aleksandrowicz – pływanie; zdobywczyni 1. miejsca na 50 m stylem grzbietowym i 400 m stylem dowolnym oraz 2. miejsca na 100 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Pływaniu, zwyciężczyni na 50 m stylem grzbietowym oraz w sztafecie 4 × 50 m stylem dowolnym podczas VIII Otwartych Mistrzostw Północnego Mazowsza w Mławie, a także medalistka zawodów pływackich w Ostrołęce i Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików.
Aleksander Szerszun – pływanie; 3. miejsce na 100 m stylem grzbietowym podczas Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat w Giżycku oraz podczas Otwartych Mistrzostw Północnego Mazowsza, 5. miejsce na 50 m stylem grzbietowym w tych zawodach oraz 2. miejsca na 50 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego.
Zuzanna Karwowska – pływanie; medalistka zawodów pływackich w Giżycku i Suwałkach, gdzie zdobyła m.in. 1. miejsce stylem motylkowym oraz 2. miejsca na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego, a także 3. miejsce na 100 m stylem motylkowym podczas zawodów w Giżycku.
Oliwier Domaszewski – pływanie; zwycięzca na 50 m stylem motylkowym oraz srebrny medalista na 100 m stylem motylkowym podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Suwałkach, medalista zawodów pływackich w Giżycku i Mławie, gdzie zdobył również 1. miejsce w sztafecie 4 × 50 m stylem zmiennym.
Jakub Janowski – pływanie; zdobywca 2. miejsca na 50 m stylem grzbietowym podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego, zwycięzca w sztafecie 4 × 50 m podczas Otwartych Mistrzostw Ostrołęki oraz medalista Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat, gdzie triumfował na 100 m stylem grzbietowym i zdobył 2. miejsce na 200 m stylem grzbietowym.
Filip Ignacy Rudczyk – pływanie; zwycięzca w kategorii open oraz najlepszy zawodnik województwa podlaskiego podczas Zimowych Mistrzostw Województwa Podlaskiego, gdzie zdobył 1. miejsca na 50 m i 100 m stylem grzbietowym, finalista B Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) na 100 m i 200 m stylem grzbietowym oraz zwycięzca na 50 m stylem grzbietowym w finale wojewódzkim Licealiady.
Kajetan Balkiewicz – pływanie; zwycięzca na 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy medalista na 100 m i 400 m stylem dowolnym podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Suwałkach.
Igor Darmetko – pływanie; dwukrotny srebrny medalista na 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz srebrny medalista na 50 m stylem motylkowym i brązowy medalista na 100 m stylem motylkowym podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Suwałkach, a także zwycięzca na 50 m stylem dowolnym podczas Licealiady Województwa Podlaskiego.
Dominika Nadolna – piłka ręczna; brązowa medalistka Podlaskiej Ligi Młodziczek Piłki Ręcznej Kobiet w sezonie 2024/2025 oraz królowa strzelczyń tych rozgrywek, wielokrotnie powoływana do Kadry Wojewódzkiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.
Lena Klimaszewska – piłka ręczna; zawodniczka drużyny, która wygrała swoją grupę w sezonie 2024/2025 i uzyskała awans w Podlaskiej Lidze Piłki Ręcznej Kobiet, a także jako najmłodsza bramkarka w zespole wywalczyła z drużyną 2. ligi awans do 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet.
Sebastian Banach – jiu-jitsu; zwycięzca zawodów Ground Game Cup 6 oraz Ground Game Cup 7.
Nikola Weronika Zięba – jiu-jitsu; zwyciężczyni zawodów Ground Game Cup 6 oraz Ground Game Cup 7.
Miłosz Korytkowski – piłka nożna; wyróżniający się zawodnik zespołu w kategorii U-12, regularnie powoływany do Kadry Województwa Podlaskiego, wzbudzający zainteresowanie czołowych akademii piłkarskich w Polsce i zapraszany na testy szkoleniowe (rocznik 2013).
Tymon Warzyński – piłka nożna; zawodnik trenujący i rywalizujący na co dzień ze starszymi o rok zawodnikami w kategorii U-12, regularnie powoływany do Kadry Województwa Podlaskiego i zapraszany na testy szkoleniowe w czołowych akademiach piłkarskich w Polsce (rocznik 2014).
Zofia Oleksy – piłka nożna; czołowa zawodniczka drużyny klubowej i rozgrywek prowadzonych przez Podlaski ZPN, regularnie powoływana do Kadry Województwa Podlaskiego, zwyciężczyni etapu wojewódzkiego turnieju 1 × 1 organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz 9. zawodniczka finału ogólnopolskiego rozegranego na Stadionie Śląskim w Chorzowie (rocznik 2014).
Anastazja Grzymała – piłka nożna; czołowa zawodniczka żeńskiej drużyny MŁKS, regularnie powoływana do Kadry Województwa Podlaskiego (rocznik 2011).
Małgorzata Rykaczewska – tenis stołowy; zdobywczyni 2. miejsca w grze podwójnej podczas Indywidualnych Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów, 3. miejsca w grze mieszanej oraz 4. miejsca w grze pojedynczej, a także srebrna medalistka Drużynowych Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów i zawodniczka zespołu występującego w II lidze kobiet.
Maja Gronostajska – tenis stołowy; zdobywczyni 2. miejsca w grze podwójnej podczas Indywidualnych Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów oraz 2. miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów, zawodniczka drużyny rywalizującej w rozgrywkach II ligi kobiet.
Zuzanna Pióro – pływanie, pięciobój nowoczesny; zdobywczyni 2. miejsca na 50 m stylem grzbietowym oraz 3. miejsca na 100 m stylem grzbietowym podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Pływaniu (28–29.11.2025), 7. zawodniczka Otwartych Mistrzostw Północnego Mazowsza w Mławie na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz wicemistrzyni trójboju lekkoatletycznego o Mistrzostwo Miasta Łomża (skok w dal, bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową).
Elżbieta Sutuła – pływanie; uczestniczka i medalistka licznych zawodów pływackich, w tym VII i VIII Otwartych Mistrzostw Północnego Mazowsza w Mławie, gdzie zdobyła m.in. 3. miejsce w sztafecie 4 × 50 m stylem dowolnym oraz miejsca punktowane w konkurencjach stylu klasycznego i grzbietowego, a także 3. miejsce na 50 m stylem klasycznym podczas zawodów pływackich w Giżycku oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Suwałkach, gdzie zdobyła m.in. 2. miejsce na 50 m stylem grzbietowym, 3. miejsce na 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem dowolnym oraz zwycięstwo w sztafecie 4 × 50 m stylem zmiennym.
Aleksandra Zejer – pływanie; medalistka licznych zawodów pływackich, w tym VII i VIII Otwartych Mistrzostw Północnego Mazowsza w Mławie, gdzie zdobyła m.in. 2. miejsce na 25 m stylem motylkowym, 2. miejsce na 50 m stylem dowolnym, 2. miejsce na 100 m stylem dowolnym oraz medale w konkurencjach sztafetowych, a także medalistka zawodów w Giżycku i Ostrołęce oraz wielokrotna zwyciężczyni podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Suwałkach, gdzie triumfowała m.in. na 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym oraz 50 i 100 m stylem dowolnym.
Barbara Pisiak – pływanie; zwyciężczyni na 50 m i 100 m stylem grzbietowym podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Suwałkach, gdzie zdobyła również 2. miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz 3. miejsce na 50 m stylem motylkowym, a także medalistka Otwartych Mistrzostw Północnego Mazowsza w Mławie w konkurencjach stylu grzbietowego.
Aleksander Dobrowolski – pływanie; medalista Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Suwałkach, gdzie zwyciężył na 50 m stylem grzbietowym oraz zdobył 2. miejsca na 50 m i 100 m stylem dowolnym, a także medalista konkurencji sztafetowych, uczestnik i medalista Otwartych Mistrzostw Północnego Mazowsza w Mławie oraz zdobywca 3. miejsca podczas zawodów pływackich w Giżycku.
Julita Ksepka – pływanie, pięciobój nowoczesny; brązowa medalistka w klasyfikacji drużynowej Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w pływaniu dziewcząt, uczestniczka Otwartych Mistrzostw Północnego Mazowsza w Mławie, gdzie zajęła 5. miejsca na 50 m i 100 m stylem klasycznym, oraz 9. zawodniczka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w pięcioboju nowoczesnym.
Zofia Chrapowicz – pływanie, pięciobój nowoczesny; zwyciężczyni w sztafecie podczas Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego – Festiwalu Sztafet, wicemistrzyni sztafetowych biegów przełajowych podczas Igrzysk Dzieci, 4. zawodniczka biegów przełajowych podczas Igrzysk Grupy Zachodniej w Rybakach, wicemistrzyni trójboju lekkoatletycznego o Mistrzostwo Miasta Łomża oraz uczestniczka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w pięcioboju nowoczesnym w Warszawie, gdzie zajęła miejsca w pierwszej szóstce.
Aleksander Budziszewski – pływanie; uczestnik i medalista zawodów pływackich, w tym zdobywca 2. miejsca na 50 m stylem grzbietowym i 3. miejsca na tym samym dystansie podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Suwałkach oraz finalista konkurencji stylu grzbietowego podczas Otwartych Mistrzostw Północnego Mazowsza w Mławie.
Laura Romatowska – taekwondo olimpijskie; zwyciężczyni XIII Otwartych Mistrzostw Miasta Łomży w Taekwondo Olimpijskim o Puchar Prezydenta Miasta w konkurencji Kyourugi, triumfatorka Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta oraz zwyciężczyni zawodów Hidori Cup w Olecku.
Liliana Tomaszewska – taekwondo olimpijskie; zwyciężczyni XIII Otwartych Mistrzostw Miasta Łomży w Taekwondo Olimpijskim o Puchar Prezydenta Miasta w konkurencji Kyourugi oraz brązowa medalistka Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta.
Szymon Tomaszewski – taekwondo olimpijskie; brązowy medalista XIII Otwartych Mistrzostw Miasta Łomży w Taekwondo Olimpijskim o Puchar Prezydenta Miasta w konkurencji Kyourugi oraz zdobywca 2. miejsca w Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta i zawodów Hidori Cup w Olecku.
Łucja Zapert – taekwondo olimpijskie; zwyciężczyni XIII Otwartych Mistrzostw Miasta Łomży w Taekwondo Olimpijskim o Puchar Prezydenta Miasta w konkurencji Kyourugi, triumfatorka Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta oraz zawodów Hidori Cup w Olecku.
Paweł Komorowski – jiu-jitsu; zdobywca 2. miejsca podczas zawodów Ground Game Cup 6 oraz zwycięzca Ground Game Cup 7.
Kacper Mieczkowski – jiu-jitsu; zdobywca 2. miejsca w Ground Game Cup 6 oraz zwycięzca Mistrzostw Polski MMA w konkurencji U16P.
Sandra Milewska – piłka ręczna; wyróżniająca się zawodniczka podczas turniejów piłki ręcznej, uznawana za zawodniczkę o dużym potencjale sportowym i bardzo dobrze rokującą na przyszłość.
Maja Salwa – piłka ręczna; wyróżniająca się zawodniczka podczas turniejów piłki ręcznej, prezentująca wysoki poziom sportowy i duży potencjał rozwojowy.
Maja Palińska – piłka ręczna; wyróżniająca się zawodniczka podczas turniejów piłki ręcznej, bardzo dobrze rokująca pod względem dalszego rozwoju sportowego.
Wiktoria Oleksy – piłka nożna; zwyciężczyni etapu wojewódzkiego turnieju 1 × 1 organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej w swojej kategorii wiekowej oraz zawodniczka wyróżniająca się wysokimi umiejętnościami na tle rówieśniczek (rocznik 2017).
Blanka Małs – piłka nożna; zdobywczyni 3. miejsca w województwie podlaskim w turnieju 1 × 1 organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej w swojej kategorii wiekowej, wyróżniająca się umiejętnościami sportowymi na tle rówieśniczek (rocznik 2015).
Aleksander Żelazny – piłka nożna; zdobywca 2. miejsca w województwie podlaskim w turnieju 1 × 1 organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej w swojej kategorii wiekowej, wyróżniający się zawodnik w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej (rocznik 2016).
Filip Białobrzeski – piłka nożna; zdobywca 6. miejsca w województwie podlaskim w turnieju 1 × 1 organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej, rywalizujący z zawodnikami starszymi o rok i wyróżniający się w rozgrywkach ligowych na tle przeciwników (rocznik 2019).
Witold Baczewski – jiu-jitsu; zdobywca 2. miejsca podczas zawodów Ground Game Cup 6 oraz zwycięzca Ground Game Cup 7.