Reklama

Łomża. Korty tenisowe pod dachem. Miasto ma plan

08/02/2021 10:38

Jest szansa, że korty tenisowe na Stadionie Miejskim w Łomży będą czynne przez cały rok.  Miasto planuje zadaszenie obiektu.

Z prośbą o zadaszenie kortu przy ulicy Zjazd, zwróciła się do prezydenta Łomży około 400-osobowa grupa pasjonatów tenisa.

– Uważam, że inwestycja jest potrzebna. Skorzystają na niej nie tylko miłośnicy tej dyscypliny sportu, ale też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zyska dodatkowych klientów w okresie jesienno-zimowym - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. – Widzę, że tenis bardzo się w Łomży rozwija, zainteresowanie nim jest co raz większe,  dlatego  warto inwestować w infrastrukturę. Mamy sporo talentów i być może w Łomży narodzi się kolejna gwiazda tenisowych kortów na miarę Igi Świątek, Agnieszki Radwańskiej czy Wojciecha Fibaka.

Reklama

W ostatnim czasie odbyło się spotkanie dotyczące budowy zadaszenia kortów. Wzięli w nim udział: prezydent Mariusz Chrzanowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Modzelewski, naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego Lech Dobrowolski, trener UKS Return Tomasz Waldziński, radny Rady Miejskiej Łomży Artur Nadolny oraz dr hab. Robert Charmas z PWSIiP.

– To będzie milowy krok w rozwoju tenisa w Łomży - uważa Tomasz Waldziński, szkoleniowiec UKS Return, w którym trenują dzieci i młodzież. – Nasi zawodnicy z powodzeniem reprezentują miasto na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, a dzięki tej inwestycji, będziemy mogli takie turnieje organizować w Łomży, także zimą - mówi.  

Reklama

Z informacji podanych przez urzędników wynika, że inwestycja miałaby zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

fot. UM Lomza/MOSiR

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości