313 milionów 755 tys. 111zł wydatków i 278 mln 834 tys. 535 zł dochodów- tak w skrócie wygląda budżet Łomży na 2011 rok. Za przyjęciem budżetu w takim kształcie zagłosowało podczas dzisiejszej sesji 20. radnych.
Największe środki przeznaczane są na oświatę i wychowanie – 32,7% wydatków. Na transport zostało przeznaczonych prawie 22%, a na pomoc społeczną prawie 11% budżetowych wydatków. 8,3% pochłonie gospodarka komunalna. Na administrację państwową zostanie wydane 5,5 proc. kwoty wydatków, a 5 proc. na turystykę i wypoczynek. Stosunkowo mała część kwoty zostanie wydana na inwestycje. To 32 proc. wydatków budżetowych. Większość z nich jest współfinansowana ze środków unijnych. Najważniejsze w tym roku inwestycje to m.in. usprawnienie regionalnych połączeń drogowych w granicach Łomży (27 mln zł), rozbudowa systemu transportowego miasta i okolic (25 mln zł) i budowa systemu gospodarki odpadami komunalnymi. 13mln złotych pochłonie też pierwszy etap budowy bulwarów nadnarwiańskich. W sumie na inwestycje zostało przeznaczone 102.543.190 zł. Za przyjęciem budżetu w takim kształcie zagłosowało dziś 20. radnych. Jeden był przeciw, dwóch radnych wstrzymało się od głosu.