Reklama

Łomża: Nowe boisko przy "Jedynce" w ciągu dwóch lat?

19/03/2019 08:35

W 2019 roku planowane jest opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej budowy boiska przy SP nr 1 w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski wystąpił do Rady Miejskiej o zabezpieczenie na ten cel 60 tys. złotych. Przy Szkole Podstawowej nr 1 znajduje się boisko, ale ze względu na swój stan nie jest aktualnie używane.

Uczniowie placówki przy ul. Reymonta korzystają z oddalonych o kilkaset metrów Orlików.

– Możemy planować klasy w oparciu o infrastrukturę, którą dysponujemy. Dzięki łącznikowi z Parkiem Wodnym utworzyliśmy klasę o profilu pływackim. Jeżeli będziemy mieli taką możliwość, to w przyszłości postaramy się rozwijać inne dyscypliny sportowe poprzez uruchomienie klas o profilu lekkoatletycznym lub piłkarskim – informuje Krystyna Kamińska, dyrektor SP nr 1.

– To będzie inwestycja w rozwój fizyczny dzieci i młodzieży nie tylko uczących się w tej placówce, bo obiekt po godzinach lekcyjnych będzie dostępny dla łomżyńskich klubów i stowarzyszeń sportowych, zwiększając tym samym dostęp do infrastruktury sportowej w naszym mieście – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski.
 

Reklama

Jeżeli uda się pozyskać środki zewnętrzne, jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa boiska przy ZSTiO. Nowy obiekt przy SP nr 1 będzie mógł powstać w 2020 roku. Przy "Jedynce" planowane jest oświetlone boisko piłkarskie o wymiarach 62x30 metrów ze sztuczną murawą, dwu lub czterotorowa bieżnia o dystansie minimum 200-250 m z prostą o dystansie 70 lub 110 metrów, skocznie do skoku w dal z rozbiegniem, rzutnia do pchnięcia kulą, ale także toalety i przebieralnie. Dokładne parametry określi dokumentacja tehniczna. O dofinansowanie tej inwestycji władze miasta zamierzają wnioskować w przyszłym roku do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

/fot. UM Lomza/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości