Tegoroczne obchody Rocznicy Powstania Warszawskiego w Łomży odbyły się pod znakiem koncertu hip-hopowego na Starym Rynku, który był główną atrakcją popołudnia. Nie zabrakło jednak tradycyjnego składania kwiatów, a wartym uwagi elementem był żywy symbol Polski Walczącej.
Jak zwykle o godzinie "W" rozbrzmiały na minutę syreny alarmowe w całym mieście. Tuż po nich odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego, a członkowie Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej, kibice ŁKS-u i młodzież z Obozu Narodowo - Radykalnego, stojący wzdłuż okolicznościowych transparentów, odpalili flary w narodowych barwach. Następnie część spośród kilkuset zebranych na Starym Rynku mieszkańców ustawiła się w żywy symbol Polski Walczącej.
Później przyszedł już czas na występy. Na scenie ustawionej na placu przed ratuszem wystąpili 5tka i Marlena Pieńkowska w repertuarze z płyty "Panny Wyklęte". Następnie ze swoim autorskim repertuarem wystąpiła 5tka, a po niej łomżyński skład PsG Klika. Na zakończenie, jako gwiazda koncertu, na scenie pojawił się Tadek Firma.
Wcześniej, w ramach oficjalnych obchodów Rocznicy władze samorządowe złożyły kwiaty w miejscach pamięci narodowej.
Zapraszamy do obejrzenia przygotowanej przez nas wideorelacji ze Starego Rynku.