Do Komendy Miejskiej Policji w Łomży wpłynęło anonimowe zgłoszenie o podejrzeniu prowadzenia samochodu przez nietrzeźwą kobietę. W zgłoszeniu poinformowano jakoby pijana kobieta miała przywieźć dzieci do jednej z sal zabaw.
Wczoraj (1.06) łomżyńska policja otrzymała anonimowe zgłoszenie o podejrzeniu prowadzenia samochodu przez nietrzeźwą matkę, która miała przywieźć dzieci do jednej z sal zabaw.
- Na miejscu mundurowi podjęli czynności w stosunku do kobiety siedzącej za kierownicą nieuruchomionego volkswagena zaparkowanego we wskazanym miejscu. W aucie nie było jednak dzieci - informuje KMP Łomża
Podczas badania alkomatem wyszło na jaw, że 34-letnia mieszkanka Łomży ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z informacji przekazanych przez policję dowiadujemy się, że kobieta tłumaczyła funkcjonariuszom, że na miejsce przywiózł ją kolega, który już odjechał.
- Z nagrania monitoringu, które prześledzili mundurowi wyszło na jaw, że 34-latka kłamie. Wyraźnie na nim widać jak to kobieta kieruje volkswagenem, a wraz z nią jest 8-letni syn oraz jego kolega - relacjonuje KMP Łomża
Policyjna baza wykazała, że od 2017 roku kobieta ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami za jazdę w stanie nietrzeźwości. Samochód kobiety został zholowany, natomiast dzieci przekazano pod opiekę rodziny.
Kobieta odpowie przed sądem.
źródło: KMP Łomża
zdj. główne: pixabay