Reklama

Łomża: Przy "Budowlance" może powstać nowa infrastruktura sportowa [FOTO]

01/03/2019 13:55

Jest szansa, że w tym roku rozpocznie się budowa nowego obiektu sportowego przy ZSTiO nr 4 w Łomży. Do końca marca prezydent Mariusz Chrzanowski zamierza złożyć w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie inwestycji. Obiekt miałby być dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta.

Przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży miałoby powstać wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 24 x48 metrów, kort tenisowy (17x34 metry) z nawierzchni z trawy syntetycznej oraz bieżnia czterotorowa o nawierzchni poliuretanowej. W planach jest także bieżnia 60-metrowa, skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Dodatkowo przewiduje się również wykonanie m.in. ogrodzenia, oświetlenia i odwodnienia terenu oraz utwardzonych dojść z kostki.

– Ogłosiliśmy właśnie przetarg na  budowę sali gimnastycznej i boiska przy Szkole Podstawowej nr 2. Chcę, by w tej kadencji powstały również sale gimnastyczne przy Szkołach Podstawowych nr 4 i 5 oraz boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. 

Reklama

Poseł Bernadeta Krynicka uważa, że należy stawiać na zdrowie fizyczne, a nie będzie go bez rozwoju kultury fizycznej. - W XXI wieku mamy plagę chorób ze spektrum zaburzeń psychicznych, a sport i regularny wysiłek fizyczny jest profilaktyką chorób psychicznych i somatycznych – mówi posłanka, podkreślając rónież konieczność dbania o wychowanie zdrowego społeczeństwa.

Zdaniem Artura Ciborowskiego, dyrektora ZSTiO nr 4, budowa boiska przy sali gimnastycznej "Budowlanki" poprawi warunki sportowe i możliwość prowadzenia wychowania fizycznego. Inwestycja ma pełną dokumentację i pozwolenie na budowę, a obiekt będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, nie tylko uczniów szkoły.

fot. UM Lomza 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości