Sporo młodych ludzi z Łomży wzięło udział w rywalizacji, którą zorganizowano specjalnie z okazji światowego dnia podciągania na drążku. To kolejne tego typu zawody, promujące coraz popularniejszy wśród młodzieży i dorosłych street workout.
Zawody zorganizowane przez łomżyńską grupę Street Workout odbyły się w minioną niedzielę. Na terenie skate parku przy ul. Księżnej Anny pojawili się zawodnicy nie tylko z Łomży, ale również z Ostrowi Mazowieckiej i Ostrołęki. Rywalizację podzielono na dwie grupy wiekowe: do lat 16 oraz powyżej. Najmłodsi w pierwszej konkurencji musieli wykonać jak najwięcej podciągnięć i jak najwięcej dipów. Ci najlepsi przeszli do drugiej rundy, gdzie mieli do wykonania podciągnięcie i dip z dodatkowym cieżarem 10 kilogramów. Kolejna grupa wiekowa również w pierwszej konkurencji miała za zadanie wykonanie jak największej liczby podciągnięć i dipów. Najlepsi przeszli do kolejnej rundy, gdzie musieli zmierzyć się z podciągnięciami i dipami z wybranym dla siebie obciążeniem. Wygrał ten zawodnik, któremu udało się wybrać największy ciężar.
Zwycięzcą w kategorii do lat 16 został Krystian Zawalich, a 1. miejsce w kategorii powyżej lat 18 zajął Przemysław Sarnacki. Obaj mężczyźni pochodzą z Łomży. Padły też rekordy, które należą do pochodzącego z Ostrowi Mazowieckiej Sebastiana Stepnowskiego (dip z ciężarem 95 kg) oraz Przemysława Sarnackiego (podciąganie 70 kg). Nagrodę za wykonanie największej liczby podciągnięć (28) otrzymał Krystian Stefański z Ostrołęki.
Były to kolejne tego typu zawody organizowane przez łomżyńską grupę Street Workout. Zmagania mają na celu promowanie sport, który staj się coraz popularniejszy wśród młodzieży i dorosłych.
Video/foto: SW Łomża