Kilkaset ulotek rozdali w kilka godzin wolontariusze i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zatrzymując kierowców na wylotówce do Konarzyc i drodze wyjazdowej do Ostrołęki, studenci wręczali ulotki informujące, że Łomża to "miasto na weekend".
-Zatrzymujcie samochody z obcymi rejestracjami, a także te podłomżyńskie: BKL, BLM, BZA- wyliczał chwilę przed rozpoczęciem akcji Jacek Babiel, doradca prezydenta Łomży.
Kilkunastu studentów pod kierunkiem Jacka Babiela i Jerzego Lipińskiego, prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia łomżyńska" wyruszyło w czerwonych koszulkach z logo Łomży na krzyżówki, gdzie rozdawali ulotki promujące miasto.
W sumie studenci mieli do rozdania 4 tysiące ulotek. Nie każdy kierowca miał jednak chęć otworzyć okno i porozmawiać z młodymi ludźmi. Ci, którzy się zdecydowali, byli zapraszani na trwający właśnie Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka i imprezy plenerowe, które jeszcze w tym roku odbędą się w Łomży.