Dziś po południu odbyła się msza św. pogrzebowa, podczas której rodzina, przyjaciele, a także władze miasta pożegnały wieloletnią radną i przewodniczącą Rady Miejskiej w Łomży - Alicję Konopka. Mszę św. w kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży sprawował biskup łomżyński ks. Janusz Stepnowski.
Alicja Konopka urodziła się 31 maja 1955 r. w Śniadowie. Miała najdłuższy staż w samorządzie ze wszystkich obecnych radnych - zasiadała w radzie nieprzerwanie od 1994 roku. W okresie od 22 stycznia 2020 roku do 26 kwietnia 2023 r. była przewodniczącą Rady Miejskiej. Należała do klubu „Mariusza Chrzanowskiego”. Przed przejściem na emeryturę była naczelnikiem ds. rent i emerytur inspektoratu ZUS w Łomży. Miała 68 lat.
- Spotykamy się dziś, aby pożegnać naszą koleżankę, wieloletnią radną Rady Miejskiej w Łomży - do niedawna także przewodniczącą tego gremium Alicję Konopka. Nasza dzisiejsza obecność tutaj, wskazuje na to, że żegnamy kogoś nam bliskiego, kto wniósł do naszego życia nie tylko wspomnienia, ale też doświadczenia, które zawsze będą dla nas obecne. Łączymy się w ten sposób w bólu wraz z rodziną i kręgiem przyjaciół, którzy wciąż mają przed oczami jej twarz i słyszą jej głos. Alicję Konopka poznałem, gdy zostałem radnym w 2006 roku. W ostatnich latach należała do mojego klubu w Radzie Miejskiej, choć zdarzały nam się różne poglądy, to zawsze nasza dyskusja była merytoryczna i kończyła się konsensusem. Nieustannie powtarzała, że radni są po to, aby reprezentować mieszkańców. To oni, co należy szczególnie podkreślić byli dla Niej punktem odniesienia wszystkich dyskusji dotyczących przyszłości Łomży, za co serdecznie dziękuję. Jako osoba z bogatym doświadczeniem życiowym i samorządowym była skarbnicą wiedzy, którą chętnie dzieliła się z innymi. Jej odejście pozostawiło po sobie pustkę, której nikt i nic nie jest w stanie wypełnić. Łomża straciła wspaniałego człowieka, a my przyjaciela. Alicja Konopka swoją postawą, odważnym wyrażaniem poglądów i działalnością pokazała, że warto i trzeba pracować na rzecz lokalnej społeczności. Obiecuję, że jako samorząd Łomży, bogatsi o jej cenne rady, będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby Łomża dalej była coraz piękniejsza, a mieszkańcom żyło się w niej lepiej. W imieniu mieszkańców Łomży bardzo dziękuję Ci Alicjo za Twoją pracę na rzecz naszego miasta. Żegnamy Cię w wielkim smutku, ale zapewniamy, że zachowamy Cię głęboko w naszych sercach. Najbliższej rodzinie Alicji składam wyrazy głębokiego współczucia i zapewniam o wsparciu w tych trudnych dla państwa chwilach. Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej - mówił podczas mszy pogrzebowej Mariusz Chrzanowski - prezydent Łomży.
Reklama
Władze miasta nie ukrywały towarzyszącego im smutku, a także podkreślały, że śp. Alicja Konopka była przede wszystkim dobrym człowiekiem.
- Chciałbym złożyć najszczersze kondolencje oraz wyrazy żalu rodzinie (...) Była nie tylko dobrą radną, ale przede wszystkim przyjacielem. Była bardzo ambitna, a przy tym pomocna i otwarta na innych ludzi. Nigdy nie odmówiła pomocy, a wręcz sama oferowała swoje wsparcie - zaznaczył Wiesław Grzymała - przewodniczący Rady Miejskiej w Łomży.
Urnę z prochami śp. Alicji Konopki złożono w kolumbarium na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej w Łomży.