Reklama

Łomża. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży

22/09/2022 14:52

24 lipca 2023 r. grupa z Łomży wyruszy na Światowe Dni Młodzieży, które tym razem odbędą się w Lizbonie. Osoby zainteresowane wyjazdem mogą się już zapisywać.

Można zapisywać się już na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie. 

- Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. [...] ŚDM są spotkaniem wielodniowym. Obecnie mają one dwie zasadnicze części: pierwsza to „Dni w Diecezjach”, kiedy młodzież przebywa na terenie całego kraju, który jest gospodarzem spotkania; druga to „Wydarzenia Centralne”, czyli tygodniowy pobyt młodzieży w głównym mieście organizacyjnym - czytamy w komunikacie podpisanym przez ks. Pawła Nocko, przewodniczącego Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Łomży. 

Reklama

Młodzież z diecezji łomżyńskiej podróż z Warszawy do Madrytu pokona samolotem, natomiast drogę ze stolicy Hiszpanii do Portugalii - autokarem. 

Wylot z Polski zaplanowany jest na 24 lipca, a powrót (samolotem z Madrytu do Warszawy) na 8 sierpnia.

Osoby zainteresowane udziałem w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z ks. Tomaszem Gralą - koordynatorem ŚDM Lizbona 2023 (xgrala@gmail.com).

 

Źródło: Diecezja Łomżyńska

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości