Z Łomży do Warszawy wyjechały dziś dwa autokary, przewożące ponad sto mieszkańców naszego regionu na dzisiejszy Marsz Miliona Serc w Warszawie.
Marsz rozpocznie się dziś o godz. 12 na rondzie Dmowskiego. Uczestnicy przejdą ulicą Marszałkowską do Świętokrzyskiej, którą dojdą do ronda ONZ, następnie aleją Jana Pawła II dotrą do ronda Radosława. Zakończenie zgromadzenia planowane jest na godzinę 16:00.
- Zbierają się naprawdę potężne grupy. Bardzo dużo osób jedzie też prywatnie. To będzie tak naprawdę marsz miłości. My idziemy z dobrym nastawieniem, z uśmiechem. Nie po to, żeby tworzyć jakieś tam burdy, tylko po prostu, żeby iść razem, wspólnie, demokratycznie. I o to nam wszystkim chodzi. Nie jest protest przeciwko czemuś, tylko to jest wsparcie demokracji i pokazanie tej wspólnoty ludzi na dwa tygodnie przed wyborami - mówiła przed wyjazdem do naszej kamery Ewa Kowalewska.
Organizatorką wyjazdu na Marsz Miliona Serc jest Alicja Łepkowska-Gołaś - liderka kobiet podlaskiej listy KO.
- Jest to marsz, który pokaże, jaką mamy siłę, jakiej chcemy Polski. Chcemy Polski uśmiechniętej, zadowolonej, empatycznej, otwartej na drugiego człowieka, bo mamy Polskę w naszych sercach - mówiła Łepkowska-Gołaś.