W sobotę 30 marca o godz. 20:30 zgasną światła na obiektach użyteczności publicznej. Dotyczy to także ratusza i większości miejskich jednostek. Urząd Miejski w Łomży włączył się w akcję "Godzina dla Ziemi WWF", która polega na symbolicznym zgaszeniu światła na godzinę w trosce o naszą planetę i promowaniu idei ochrony środowiska naturalnego.
Akcja pn. "Godzina dla Ziemi WWF" odbywa się w tym roku pod hasłem "Nie niszczę domu". Do udziału w niej tradycyjnie przystąpił Urząd Miejski w Łomży oraz większość miejskich jednostek. Światła zostaną zgaszone w sobotę 30 marca o godz. 20:30.
Organizatorzy akcji z Fundacji WWF Polska chcą edukować, jak każdy z nas, codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki, może przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu na Ziemię. Fundacja chce pokazać Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu jakim jest nasza planeta.