Dzielnicowi zatrzymali wczoraj (22.03) dwóch nietrzeźwych kierowców. "Rekordzista" miał w organizmie aż 3 promile!
Policja podaje, że jako pierwszy w ręce dzielnicowych wpadł kierowca suzuki.
- Tuż po 15, funkcjonariusze będący w trakcie obchodu ulicy Prusa zauważyli jak siedzący za kierownicą mężczyzna jedzie lewym pasem jezdni. Zatrzymali samochód do kontroli. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.
Dwie godziny później dzielnicowy ze Śniadowa zatrzymał kierowcę volkswagena.
- Funkcjonariusz usłyszał pisk opon samochodu i zatrzymał go do kontroli, aby sprawdzić co jest powodem takiego pośpiechu. Również w trakcie rozmowy z kierowcą mundurowy wyczuł od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
Obaj kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.
zdj. KMP w Łomży / ilustracyjne