Reklama

Łomża: Z powodu upałów szkoły skracają lekcje!

11/06/2019 16:39

Panujący upał sprawił, że pierwsze łomżyńskie szkoły decydują się na skracanie lekcji do 30 minut. Dziś skorzystano z takiej możliwości w Szkole Podstawowej nr 2 oraz nr 4. Placówki informują, że lekcje trwać będą pół godziny aż do odwołania.

Mało która z łomżyńskich szkół jest wyposażona w klimatyzatory. Dyrektorzy przyznają, że w nasłonecznionych salach panuje temperatura powyżej 28 stopni.

Decyzję o 30. minutowych zajęciach podjęła już dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 4.  W związku z tym część późniejszych zajęć skrócono o kwadrans aż do odwołania. Krótsze są również przerwy między zajęciami. Ciężko pracuje się zarówno podopiecznym,  jak i nauczycielom. Przy takiej temperaturze ciężko zachować uwagę i koncentrację ucznia. Decyzja o skróceniu lekcji podyktowana jest też bezpieczeństwem uczniów.

Reklama

Według naszych informacji krótsze zajęcia od jutra mają zamiar wprowadzić koleje placówki: m.in. Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 oraz Szkoła Podstawowa nr 7.

Dziś o godzinie 14. termometry stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie wskazywały  30,3 st. C w cieniu. Meteorolodzy prognozują, że w ciągu kolejnych kilku dni wciąż będziemy zmagać się z upałami. W sobotę Polska będzie jednym z najgorętszych krajów w Europie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości