Policjanci z łomżyńskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zuchwałą kradzież pieniędzy. Wszystko zaczęło się od spotkania ze znajomym z dawnych lat.
Okradziony 56-latek zgłosił się do łomżyńskiej komendy w poniedziałek Poinformował, że został okradziony z pieniędzy.
- Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej w piątek. Podejrzany w sklepie monopolowym spotkał znajomego z ,,dawnych lat”. Z tej okazji mężczyźni kupili alkohol, który wspólnie wypili, a później poszli do galerii na zakupy. 56-latek kupił wtedy spodnie, a następnie znowu mężczyźni wrócili do konsumpcji alkoholu. Gdy pokrzywdzony powiedział, że wraca do domu na urodziny syna, to 42-latek zabrał mu z tylnej kieszeni spodni 2600 złotych. Wtedy między mężczyznami doszło do szarpaniny. 42-latkowi udało się uciec z gotówką - relacjonuje KMP w Łomży.
Reklama
Dzięki zapisowi z monitoringu kryminalni szybko ustalili tożsamość mężczyzny.
- Wczoraj po 20, w centrum Łomży policjanci z patrolówki zatrzymali podejrzanego 42-latka. W chwili zatrzymania mężczyzna był kompletnie pijany. Trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej.
Koledze z dawnych lat grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
zdj. KMP w Łomży