Reklama

Łomżanie pojechali na "Protest wolnych Polaków" [VIDEO i FOTO]

11/01/2024 13:26

Ponad 30 autokarów wyrusza z województwa podlaskiego na dzisiejszy "Protest wolnych Polaków" w Warszawie. W manifestacji, która ma odbyć się o godzinie 16:00 pod Sejmem RP wezmą również udział mieszkańcy Łomży.

Politycy i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości wyjechali z naszego miasta na "Protest wolnych Polaków", aby manifestować przeciwko zmianom, jakie zaszły w mediach publicznych, obecnej sytuacji politycznej w kraju i zatrzymaniu byłych szefów CBA - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. 

- Wszyscy wolni Polacy mają prawo manifestować swoje niezadowolenie z obecnego rządu i po to jedziemy, żeby wyrazić to niezadowolenie, żeby wesprzeć Prawo i Sprawiedliwość w działaniach dla ochrony swoich dwóch ministrów przede wszystkim, którzy są osadzeni w aresztach, ale też nad sytuacją, która ma miejsce w mediach publicznych - mówi wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś. 

Reklama

Oprócz wicemarszałka województwa podlaskiego, udział w manifestacji weźmie również wicestarosta łomżyński Maria Dziekońska, starosta łomżyński Lech Szabłowski, a także przewodniczący Rady Miejskiej Łomży Wiesław Grzymała.

- Chcemy, żebyśmy mogli żyć w państwie prawa, żebyśmy mogli się czuć bezpiecznie, a nie żyć w państwie, w którym tak naprawdę powoduje wolna wola człowieka, który jest u władzy. W związku z tym dla nas jest to bardzo ważne i chcielibyśmy, żeby przyszłe pokolenia mogły żyć w wolnej Polsce - w bezpiecznej Polsce - mówi wicestarosta łomżyński Maria Dziekońska. 

Reklama

- Liczę na to, że Polacy, którym zależy na dobru ojczyzny naszego kraju dzisiaj pojawią się na tej manifestacji. Podkreślam manifestacji pokojowej, bo my w sposób pokojowych chcemy zademonstrować swoją taką negatywną ocenę, tego co rządzący, koalicja 13 grudnia wyczynia. Te pierwsze decyzje, które rząd podjął, ministrowie Donalda Tuska są przeczną zasadą demokracji, są ewidentnym łamaniem demokracji i my tak naprawdę w obawie przed tym co nas czeka w przyszłości, nas Polskę mam na myśli, dzisiaj będziemy demonstrowali w Warszawie - wyjaśnia starosta łomżyński Lech Szabłowski. 

Mieszkańcy Łomży w rozmowie z naszym portalem wyznali, że są niezadowoleni z obecnej sytuacji w naszym kraju, dlatego zdecydowali się na udział w "Proteście wolnych Polaków".

Reklama

- Szkoda, że takiego człowieka naród wybrał (...) My nie możemy swobodnie żyć, swobodnie mówić, poruszać się, tym bardziej, że zostali nasi politycy uwięzieni (...) To było wszystko zaplanowane z tym Tuskiem, bo wiemy doskonale, że to jest Niemiec. To nie jest Polak. On nie broni ojczyzny, on nie broni Polski - mówi jedna z mieszkanek Łomży. 

Więcej w materiale wideo.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości