Właśnie zakończyła się druga tura wyborów. Głosowanie, choć z niską frekwencją - wyłoniło włodarza naszego miasta, który swoją funkcję będzie pełnił przez najbliższe pięć lat. Dziś obojgu kandydatom: Agnieszce Muzyk i obecnemu prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu towarzyszyliśmy przy urnach wyborczych.
Pierwsza głosowała Agnieszka Muzyk. Tuż przed południem pojawiła się z mężem i córką w siedzibie komisji obwodowej nr 31 w biurowcu spółdzielni Perspektywa.
- Wybory samorządowe są punktem wyjścia do dobrych rządów na kolejne pięć lat w naszym mieście – mówiła tuż przed głosowaniem Agnieszka Muzyk. - Wybory samorządowe są niezwykle istotne, dlatego że budują jakość naszych małych ojczyzn – dodała kandydatka.
Przed godziną 15, w przedszkolu nr 14 przy ul. Kołłątaja głosował obecny włodarz miasta Mariusz Chrzanowski.
- Głosujemy rodzinnie, wspólnie z żoną i dziećmi. Dzisiaj widziałem bardzo dużo rodzin, które wspólnie, po spacerze, po kościele, przychodziły do lokali wyborczych i wspólnie głosowały – tłumaczy Chrzanowski.
Nasi rozmówcy zgodnie przyznali, że dzisiejsza frekwencja może być niższa od tej sprzed dwóch tygodni.
Wkrótce na naszym portalu opublikujemy pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów.