Reklama

Łomżanin oszukany metodą na pracownika banku

01/08/2023 12:02

Mieszkaniec Łomży stracił blisko 17 tysięcy złotych. Mężczyzna został oszukany metodą na pracownika banku.

Do zdarzenia doszło wczoraj (31.07) po godzinie 10:00. Wówczas wtedy 60-letni łomżanin otrzymał telefon od osoby podającej się za pracownika banku. Oszust poinformował mężczyznę, że na jego konto wpłynęła kolejna płatność i ze względu na to, w banku uruchomił się alarm.

 

- Łomżanin oświadczył, że od tygodnia nie wykonywał żadnych transakcji. Wtedy rzekomy bankier stwierdził, że musiała być to próba oszustwa. Instruował 60-latka co ma robić, aby zabezpieczyć swoje oszczędności - informuje KMP Łomża. 

Reklama

KMP Łomża informuje: 

  • Policjanci prowadząc czynności służbowe nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy.
  • W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer 112.
  • Zachowaj ostrożność - jeżeli dzwoni ktoś, kto podszywa się pod członka rodziny, policjanta i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań - nie wykonuj jego poleceń, nie podawaj numeru komórkowego - nie daj się zmanipulować!
  • Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz. Rozłącz starannie rozmowę telefoniczną, zadzwoń do kogoś z rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.

 

źródło: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości