Już od dzisiaj kilkunastoosobowy pojazd o napędzie elektrycznym będzie służył swoim wsparciem mieszkańcom miasta i turystom przy podziwianiu uroków Łomży i okolic.
Z meleksem o wdzięcznej nazwie „Łomżyniak” będzie można zawrzeć bliższą znajomość już w dniu 15 sierpnia br. przy okazji pikniku militarnego „Wojsko na swojsko”. Meleks od godziny 12 zaoferuje swoje „towarzystwo” dla rodzin chętnych na półgodzinną przejażdżkę ulicami Łomży, która rozpocznie się i zakończy na parkingu obok Parku Wodnego przy ul. Wyszyńskiego. Kolejną okazję do spotkania z „Łomżyniakiem” będą mieli goście II. Kurpiowskiego Jarmarku Rękodzieła i Staroci w Nowogrodzie, który będzie miał miejsce w niedzielę 18. grudnia br. podczas festynu „Niedziela św. Rocha”.
Meleks będzie też świadczył regularne kursy ulicami łomżyńskiej starówki, w trakcie których będzie można posłuchać przewodnickiej legendy znanego łomżyńskiego regionalisty i przewodnika. Pomysłodawcą takiego sposobu zwiedzania Łomży jest jeden z łomżyńskich restauratorów, który własnym sumptem zainwestował w eko pojazd. „Łomżyniak” w zamierzeniu jego właściciela stanie się ciekawym urozmaiceniem łomżyńskiej oferty turystycznej.
Mat. nadesłany