Trzyosobowa delegacja będzie reprezentowała Łomżyński Klub Karate podczas Mistrzostw Świata Karate Kyokushin w Tokio- najważniejszym turnieju karate na świecie. Zawodniczki do Japonii wyjadą pod koniec października. 10 tys. złotych chce dołożyć do wyjazdu Urząd Miasta.
W mistrzostwach, rozgrywanych w Tokio między 3. a 6. listopada, wezmą udział trzy zawodniczki Łomżyńskiego Klubu Karate.
Na matach zmierzy się 192 najlepszych zawodników z całego świata. Będą rywalizować w kategtorii open- bez podziału na kategorie wagowe.
Młodziczki będzie reprezentowała Karolina Mroczkowska, juniorki- Edyta Pankowska, a grupę seniorek- utytułowana Anna Kaczyńska.
Razem z trenerem, Dariuszem Syrnickim, zawodnicy do Tokio wyjadą 31. paździenika. W planach, oprócz zawodów, jest także udział w międzynarodowym obozie i krótkie zwiedzanie Tokio.
Udział w zawodach ŁKK będzie kosztował 24 tys. złotych. Niespełna połowę tej sumy- 10 tys. złotych, dołoży miasto.
Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin odbywają się raz na cztery lata. Są najważniejszym turniejem karate na świecie.