4 medale Otwartych Mistrzostw Angli, które odbyły się w sobotę 9 marca w Londynie, przywiozła trójka zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate Kyokushin. Najlepiej zaprezentowała się juniorka (17-18 lat) Karolina Mroczkowska, która zdobyła dwa złote medale stając się najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju. Najpierw triumfowała w konkurencji kata (układy),a następnie w kumite (walki) w kategorii otwartej czyli bez podziału na kategorie wagowe. Pomimo tego, iż była najlżejszą w stawce, wygrała kolejno dwa pojedynki, w świetnym stylu rozstrzygając je przed czasem.
Dwa srebrne medale zdobyli nasi seniorzy.
- Startujący w gronie 8 zawodników wagi ciężkiej Marcin Banach stoczył trzy bardzo wyczerpujące pojedynki. Pierwszy z pochodzącym z Polski, trenującym obecnie w Edynburgu (Szkocja), Arturem Nowackim, zwyciężając w regulaminowym czasie 3 minut. Kolejny bardzo ciężki pojedynek Marcin stoczył z zawodnikiem z Cambridge Lincolnem Milesem. Regulaminowy czas nie dał rozstrzygnięcia. W dogrywce jednak zarysowała się przewaga naszego zawodnika, co dało mu zwycięstwo i awans do finału Mistrzostw. W walce finałowej Marcin musiał uznać wyższość Jarmaine Christie z Londynu, który wygrał pojedynek przez wskazanie sędziów 3 do 1 - relacjonuje trener karateków sensei Dariusz Syrnicki.
Ciekawostką jest fakt, że na trzecim miejscu uplasował się inny z Polaków, trenujacy od kilku lat w Londynie Sławek Wożniak. Natomiast mieszkająca w Londynie od 11 lat Wiktoria Tomaszewska wygrała kategorię dziewcząt 13-14 lat. Srebrny medal zdobyła także Aleksandra Zajkowska startująca tym razem jedynie w konkurencji kata.