Reklama

Łomżyńscy lekarze musieli zwrócić pieniądze do NFZ

11/06/2015 05:56

Podlaski Narodowy Fundusz Zdrowia rozliczył lekarzy, którzy na początku roku na znak protestu nie otworzyli swoich gabinetów. Pieniądze za nieprzepracowane dni musiało zwrócić 9 placówek z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

- Z Podlaskim OW NFZ związanych kontraktem jest 14 świadczeniodawców realizujących świadczenia w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna mających siedzibę na terenie miasta Łomży oraz powiatu łomżyńskiego. W proteście 2 i 5 stycznia 2015 r. uczestniczyło 9 świadczeniodawców. Świadczeniodawcom, którzy nie udzielali świadczeń opieki zdrowotnej przez ww. dwa dni zostały wystawione noty obciążeniowe. Łączna kwota potrącenia (wyliczona na podstawie 2/20 należności za styczeń 2015 r.) wyniosła 83.251,57 zł - poinformował nas rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału NFZ Adam Dębski.

Protest lekarzy zrzeszonych w Porozumieniu Zielonogórskim z pierwszych dni stycznia spowodowany był brakiem porozumienia z Ministerstwem Zdrowia odnośnie tzw. pakietu onkologicznego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości