Dziś o poranku spod katedry św. Michała Archanioła ruszyła 37. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Wierni czekali 2 lata na taką pielgrzymkę. Ubiegłoroczna wyprawa do Częstochowy miała wymiar symboliczny.
W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Wszystko postawiłem na Maryję". Ma to być czas duchowego przygotowania do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Tegoroczna 37. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska wyruszyła jako jedna grupa z ograniczeniem liczby pątników do 300 osób.
- Na szlaku rezygnujemy z noclegów w domach gospodarzy a korzystamy z pól namiotowych, aby ograniczyć kontakt z mieszkańcami i stawiania ich w niezręcznej sytuacji powodującej obawy przed ewentualnym zarażeniem COVID 19 - poinformował biskup łomżyński Janusz Stepnowski.
Reklama