Reklama

Łomżyńscy pływacy startowali na ogólnopolskich zawodach [FOTO]

27/02/2023 07:32

W minioną sobotę pływacy łomżyńskiego klubu pływackiego UKS Butterfly rywalizowali w Lublinie na ogólnopolskich zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski na długim basenie (50m). Zawody zorganizowane przez Polski Związek Pływacki rozpoczęły rywalizację najlepszych polskich pływaków o minima na najważniejsze imprezy międzynarodowe sezonu letniego: mistrzostwa świata w Fukuoce, Uniwersjadę i młodzieżowe mistrzostwa Europy. Dla młodszych zawodników (powyżej 14 lat) była to niepowtarzalna okazja, aby współuczestniczyć w rywalizacji najlepszych pływaków w Polsce. W zawodach uczestniczyło 677 osób ze 110 klubów w całej Polski.

Do sobotniej rywalizacji przystąpiło pięcioro łomżyńskich pływaków, podopiecznych trenera Bartosza Kutnego. Ignacy Balkiewicz (16 l.), Eliza Chrzanowska, Igor Darmetko (15 l.) oraz Kaja Kurpiewska i Filip Rudczyk (14 l.) zaprezentowali się z bardzo dobrej strony ustanawiając, w większości startów, nowe rekordy życiowe na tzw. długim basenie. Każdy z nich brał udział w czterech konkurencjach, co było nie lada wyzwaniem.

Najlepsze rezultaty uzyskane przez poszczególnych zawodników:

  • Ignacy Balkiewicz - 100 dowolny (00:58,96)
  • Kaja Kurpiewska - 100 dowolny (01:08,28)
  • Eliza Chrzanowska - 100 dowolny (01:10,58)
  • Filip Rudczyk - 100 grzbietowy (01:07, 76)
  • Igor Darmetko - 50 motylkowy (00:29,90)

W rywalizacji ogólnopolskiej 14-latków w stylu grzbietowym Filip Rudczyk, zajął bardzo dobre 7 miejsce, tracąc do czołówki naprawdę niewiele.

Reklama

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Łomżyńscy pływacy mieli okazję zobaczyć m.in. występy: Ksawerego Masiuka, który  w stylu grzbietowym ustanowił na dystansie 50 i 100 m najlepsze tegoroczne wyniki na świecie, Katarzyny Wascik -  jednej z najlepszych sprinterek w stylu dowolnym na świecie, czy Dominiki Sztandery, która w stylu klasycznym ustanowiła nowe, dwa rekordy Polski.

Jak podkreśla trener Bartosz Kutny: „Po raz pierwszy jako klubu uczestniczyliśmy w zawodach tej rangi. Wyjazd traktujemy jako etap przygotowań do rocznikowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w lipcu  i będą rozgrywane właśnie na długim basenie. Na co dzień nie mamy możliwości trenowania na takim obiekcie, stąd starty stanowią dla nas cenne doświadczenie. Specyfika pływania na „krótkim” i „długim” basenie(50 m) jest bowiem inna. Poza tym udział młodych zawodników w zawodach tej rangi, to również zdobycie bardzo cennego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Po raz pierwszy mieli oni okazję rywalizować na jednych zawodach z olimpijczykami, uczestnikami Mistrzostw Świata, czy Europy … często ze swoimi idolami sportowymi ! Co było dla Nich nie lada przeżyciem.”

Reklama

Rozpoczęcie nowego sezonu, klub UKS Butterfly zaczął od mocnego akcentu. Jeszcze w marcu kolejne, liczne starty już z udziałem większej ilości młodszych zawodników - podsumowuje trener i prezes klubu Jarosław Szeremet.

 

Źródło: nadesłane 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości