Reklama

Łomżyńscy pływacy z medalami [FOTO]

20/03/2023 07:40

W miniony weekend pływacy UKS Butterfly z roczników 2010 i 2011 reprezentowali nasze miasto na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat, które odbyły się w Suwałkach. Łomżyńscy zawodnicy zdobyli w sumie 10 medali, z czego 9 w konkurencjach indywidualnych i 1 w sztafecie. UKS Butterfly wśród 12-latków uplasował się drużynowo na III miejscu (12 lat), ustępując jedynie klubom z Olsztyna i Białegostoku. Wśród 13-latków zajął VI miejsce.

Najlepszym pływakiem drużyny został 12-letni Paweł Mitter, który w klasyfikacji generalnej swojego rocznika zajął II miejsce. Tuż za nim - na III miejscu - uplasował się Jakub Perkowski. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się 13 - letnia Karina Kopańczyk, która w tej klasyfikacji zajęła VII miejsce.

W zawodach rywalizowało ponad 117 zawodników z 11 klubów województwa podlaskiego i warmińsko - mazurskiego. Łomżyński klub reprezentowali:

  • W kategorii 12 lat: Niedźwiecka Gabrysia,Sołogub Nikola, Szerszun Kornelia,Szydlik TosiaUlińska Lena,Wiszowata Amelia, Balkiewicz Kajetan, Cwalina Jan, Domaszewski Dawid, Mitter Paweł, Perkowski Kuba
  • W kategorii 13 lat: Frąckiewicz Ala, Kopańczyk Karina,Trojanowska Iga,Dobrowolski Wojtek, Prosiński Igor

Wszyscy na co dzień trenują pod opieką: Bartosza Kutnego i Tomasza Drozdowskiego.

Reklama

Medaliści poszczególnych konkurencji indwidualnych:

  1. Paweł Mitter (12 l.) - złoty: 200 m - s.klasyczny, 2 x srebrny: 400m - s.dowolny i 100 m - s.grzbietowy
  2. Jakub Perkowski (12 l.) - srebrny medal 200 m s.grzbietowy i brązowy 400 m dowolny
  3. Karina Kopańczyk (13 l.) - srebrny: 100 m - s.dowolny, brązowy medal - 100 m s.klasyczny
  4. Kajetan Balkiewicz (12 l.): brązowy - 200 m s.klasyczny
  5. Wojciech Dobrowolski (13 l.): brązowy - 200 m s.klasyczny

Brązowy medal zdobyła sztafeta mix (rocznik 2011) 4 x 50 m dowolny w składzie:  Szerszun/Domaszewski/Perkowski/Ulińska

Trenerzy łomżyńskich pływaków Tomasz Drozdowski i Bartosz Kutny podkreślają, że są zadowoleni z postawy swoich podopiecznych:

Zawody MDMM rozgrywane są jednym systemem w całym kraju. Układ konkurencji powoduje, że sprawdzana jest wszechstronność młodych zawodników, zarówno na dystansach krótszych (np. na dystansach 100m), jak i wytrzymałościowych (200m klasyk czy 400m dowolny). Wszyscy zawodnicy to nasi wychowankowie, trenujący w klubie od 4-5 lat. Wyjątkiem jest Kuba Perkowski, który trenuje najkrócej, a osiągnął świetne wyniki, będące nawet dla nas pozytywny zaskoczeniem. Zdobyte medale bardzo cieszą, ale jeszcze bardziej fakt, że praktycznie każdy zawodnik zanotował bardzo fajny wynik. W tym wieku stawiamy przede wszystkim na wszechstronny rozwój młodych pływaków. Wyniki są istotne, ale nie najważniejsze, gdyż decyduje o tym wiele czynników.”

Reklama

„Cieszymy się, że jako klub zajęliśmy III miejsce w klasyfikacji generalnej, gdzie brane są pod uwagę punkty po dwa najlepsze wyniki chłopców i dziewcząt, z każdej konkurencji. UKS Butterfly ustąpił miejsca jedynie klubom z Olsztyna i Białegostoku. Jest to najlepszy wynik MDMM 12,13 lat w historii UKS Butterfly. Trenerzy i zawodnicy pracowali na to przez ostatnie lata, odkąd dzisiejsi 12 i 13 - latkowie przyszli do klubu na pierwsze zajęcia. Ważnym jest, aby młodzież wciąż rozwijała swoją pasję i jako klub staramy się stwarzać taką możliwość. Liczymy, że w kolejnych latach będzie tylko lepiej…” - dodaje prezes klubu Jarosław Szeremet.

Źródło: nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości