Zdecydowanie poza zasięgiem rywali okazała się drużyna Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży w finale Grupy Zachodniej Igrzysk Województwa Podlaskiego w Minikoszykówce chłopców. Drużyna "Dziewiątki" wygrała wszystkie mecze ogromną różnicą punktów, całkowicie deklasując pozostałe trzy zespoły i awansowała do finału wojewódzkiego.
W finale Grupy Zachodniej zmierzyły się cztery drużyny: SP 9 Łomża (opiekun: Wojciech Kamiński), SP 5 Łomża (Marcin Łepkowski), SP Nowe Piekuty (Grzegorz Grabowski), SP 1 Wys. Maz. (op. Andrzej Kamianowski). Każdy z zespołów rozegrał po trzy mecze. W trzech spotkaniach podopieczni Wojciecha Kamińskiego zdobyli aż 265 punktów tracąc przy tym zaledwie 12. Najwyższą wygraną drużyna "Dziewiątki" zanotowała w meczu przeciwko reprezentacji SP 5 Łomża, aż 98:2. W dalszej kolejności chłopcy z SP 9 wygrali 88:4 z SP 1 Wysokie Mazowieckie i 79:6 z SP Nowe Piekuty.
Zawody rozegrano w dniu 16.12.2014 roku w hali im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży.
Kolejność końcowa:
I miejsce SP 9 ŁOMŻA (AWANS)
II miejsce SP NOWE PIEKUTY (AWANS)
III miejsce SP 1 WYS. MAZ.
IV miejsce SP 5 ŁOMŻA
Skład SP 9 ŁOMŻA: Ramotowski Jakub, Kozikowski Marcin, Boć Hubert, Tatko Jakub, Anusewicz Adam, Barwiński Paweł, Dubowik Igor, Kotowski Adam, Konopko Filip, Sulkowski Mateusz, Wądołowski Dawid i Sokołowski Jakub. Trenerem jest Wojciech Kamiński.