Reklama

Łomżyńska KAS zlikwidowała przydomową bimbrownię

24/03/2023 08:44

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży zlikwidowali przydomową bimbrownię. Zabezpieczono aparaturę, 70 litrów alkoholu i 340 litrów tzw. zacieru.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży skontrolowali jedno z gospodarstw w gminie Rajgród.

"Mundurowi podejrzewali, że mieszkająca tam kobieta nielegalnie wytwarza alkohol. Ich ustalenia potwierdziły się. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię służącą do produkcji alkoholu, 340 l zacieru oraz 70 l właśnie wyprodukowanego bimbru" - informuje podkom. Maciej Czarnecki z podlaskiej KAS.

Przeciwko kobiecie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

Reklama

zdj. IAS Białystok

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości