Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży zlikwidowali przydomową bimbrownię. Zabezpieczono aparaturę, 70 litrów alkoholu i 340 litrów tzw. zacieru.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży skontrolowali jedno z gospodarstw w gminie Rajgród.
"Mundurowi podejrzewali, że mieszkająca tam kobieta nielegalnie wytwarza alkohol. Ich ustalenia potwierdziły się. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię służącą do produkcji alkoholu, 340 l zacieru oraz 70 l właśnie wyprodukowanego bimbru" - informuje podkom. Maciej Czarnecki z podlaskiej KAS.
Przeciwko kobiecie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.
zdj. IAS Białystok