Reklama

Łomżyńską podstrefą zajął się rząd

26/09/2011 07:05

Utworzenie w Łomży podstrefy Warmińsko- Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest coraz bliżej. Wniosek w tej sprawie trafił już do Ministerstwa Gospodarki.

- W chwili obecnej, według posiadanych przez Miasto informacji, zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wystąpił z wnioskiem do Ministra Gospodarki, wicepremiera Waldemara Pawlaka, o objęcie działalnością strefy Miasta Łomża oraz gmin Łomża i Piątnica. Wniosek w tej sprawie jest rozpatrywany przez resort- informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży.

Wkrótce miasto rusza z przygotowaniem terenów pod objęcie Łomży strefą ekonomiczną.

W ramach przygotowań, zbudowanych zostanie 665 metrów ul. Akademickiej. Budowa zostanie podzielona na dwa etapy. Razem z jezdnią o szerokości 7 metrów, powstaną też chodniki, ścieżki rowerowe, zjazdy i parkingi.

Reklama

Pod budowę strefy miasto przeznaczyło też 5,2 ha terenów przy skrzyżowaniu ul. Akademickiej i Spokojnej. W tej chwili są to przede wszystkim nieużywane od lat grunty rolne .

Przygotowanie terenów inwestycyjnych pod strefę przy ul. Akademickiej nie będzie zależne od przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Decyzja w tej sprawie, poprzedzona  ocenami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku i łomżyńskiego sanepidu, zapadła w pierwszym tygodniu września. To powinno znacznie ułatwić i przyspieszyć realizaję inwestycji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości