Reklama

Łomżyński Batalion Remontowy przestanie istnieć?

30/05/2011 17:02

Czy 1 Łomżyński Batalion Remontowy im. gen. Mariana Raganowicza przestanie istnieć jako samodzielna jednostka, a pracowników czekają spore cięcia? O to niepokoi się poseł Lech Kołakowski, który do ministra obrony narodowej Bogdana Klicha i marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny skierował interpelację w tej sprawie.

Proszę o wyjaśnienie wpływu przeprowadzanej reorganizacji Wojska Polskiego na byt oraz strukturę stacjonującego w Łomży 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego im. Gen. Mariana Raganowicza. Z doniesień prasowych wynika, iż stacjonujący w Łomży, 1 Łomżyński Batalion Remontowy im. gen. Mariana Raganowicza z dniem 1 lipca 2011 r. zostanie włączony w struktury Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych (...)"- pisze poseł Kołakowski w interpelacji.

Polityk przyznaje, że z niepokojem śledzi losy Wojska Polskiego stacjonującego w Łomży. Przez lata batalion stał się bowiem wizytówką miasta. Co ważniejsze jednak, likwidacja jednostki zabrałaby pracę wielu wojskowym i cywilom zatrudnionym w batalionie.

Poseł Kołakowski prosi ministra Klicha i marszałka Schetynę o odpowiedź, czy zapadły już decyzje w sprawie włączenia łomżyńskiego batalionu do Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Chce też poznać planowany budżet jednostki i decyzje związane z redukcją zatrudnienia w batalionie.

- Jestem przekonany, że ewentualna zmiana zaszeregowywania niniejszej jednostki nie wpłynie na jej liczebność oraz budżet- ma nadzieję poseł.

Na decyzje o przyszłości 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego musimy jednak poczekać.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości