Czy 1 Łomżyński Batalion Remontowy im. gen. Mariana Raganowicza przestanie istnieć jako samodzielna jednostka, a pracowników czekają spore cięcia? O to niepokoi się poseł Lech Kołakowski, który do ministra obrony narodowej Bogdana Klicha i marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny skierował interpelację w tej sprawie.
Proszę o wyjaśnienie wpływu przeprowadzanej reorganizacji Wojska Polskiego na byt oraz strukturę stacjonującego w Łomży 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego im. Gen. Mariana Raganowicza. Z doniesień prasowych wynika, iż stacjonujący w Łomży, 1 Łomżyński Batalion Remontowy im. gen. Mariana Raganowicza z dniem 1 lipca 2011 r. zostanie włączony w struktury Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych (...)"- pisze poseł Kołakowski w interpelacji.
Polityk przyznaje, że z niepokojem śledzi losy Wojska Polskiego stacjonującego w Łomży. Przez lata batalion stał się bowiem wizytówką miasta. Co ważniejsze jednak, likwidacja jednostki zabrałaby pracę wielu wojskowym i cywilom zatrudnionym w batalionie.
Poseł Kołakowski prosi ministra Klicha i marszałka Schetynę o odpowiedź, czy zapadły już decyzje w sprawie włączenia łomżyńskiego batalionu do Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Chce też poznać planowany budżet jednostki i decyzje związane z redukcją zatrudnienia w batalionie.
- Jestem przekonany, że ewentualna zmiana zaszeregowywania niniejszej jednostki nie wpłynie na jej liczebność oraz budżet- ma nadzieję poseł.
Na decyzje o przyszłości 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego musimy jednak poczekać.