Właśnie w Łomży swój mały jubileusz obchodzić będzie grupa Boxing Production Dariusza Snarskiego. 9 marca były mistrz świata zorganizuje w naszym mieście już XX swoją galę. Tym razem, oprócz boksu zawodowego i amatorskiego, łomżyńscy kibice obejrzą również walkę w formule K-1.
W hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży w walce wieczoru wystąpi Marcin Siwy (4-0, 2 ko, waga ciężka). Spotka się on z zawodnikiem z Łotwy na dystansie sześciu rund. Nazwisko rywala poznamy w najbliższych dniach. Będzie to pierwszy sprawdzian na takim dystansie zawodnika z Częstochowy, który legitymuje się tytułem młodzieżowego wicemistrza świata.
W przedwalkach wystąpi Krzysztof Rogowski (5-1, 2 ko, waga piórkowa) który będzie chciał odbudować swój rekord po kontrowersyjnej porażce w Montrealu. Zapowiadany jest także występ Łukasza "Angel" Maszczyka (3-0, 2 ko).
W pojedynku K-1 natomiast Kamil Bazelak spotka się z Turkiem Ibrahimem Karakocem, mistrzem Europy i wicemistrzem świata w K-1.
W meczu boksu amatorskiego zawodnicy z kubów TIGER Łomża i BKB Boxing Production powalczą z młodymi pięściarzami z Baranovich na Białorusi.
"Snara" zapowiada również niespodziankę dla łomżyńskich kibiców.
- Zaprosiłem gościa honorowego na galę. Poprzednio był to Darek Michalczewski. Tym razem moje zaproszenie przyjął i potwierdził swoją obecność Przemek Saleta.
Przemysław Saleta pojawi się w Łomży w dwa tygodnie po walce z Andrzejem Gołotą, zatem raczej trudno będzie "wyczytać" z jego twarzy skutków tego starcia. Z pewnością jednak kolekcje "łowców autografów" powiększą się o kolejny, atrakcyjny podpis.